Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

ŁKS. Kazimierz Moskal zaskoczony zwolnieniem

Kazimierz Moskal opowiedział o kulisach swojego zwolnienia z funkcji trenera Łódzkiego Klubu Sportowego. Szkoleniowiec przyznał, że nie spodziewał się utraty posady.

Moskal wprowadził ŁKS do PKO Ekstraklasy. Jednak jego drużyna nie radziła sobie w roli beniaminka. W 26 meczach zdobyła 20 punktów, odnosząc pięć zwycięstw i pięć razy remisując.

Mimo to, prezes klubu zapowiadał, że ma pełne zaufanie do trenera. Okazało się jednak, że nagle je stracił, chociaż jego klub od dwóch miesięcy nie rozegrał meczu. Trener nie kryje, że zwolnienie było dla niego zaskoczeniem i przyznaje, że co prawda jest zdrowy, ale czuje się ofiarą koronawirusa.

- Dla mnie to też zaskoczenie. Można powiedzieć, że jestem ofiarą COVID-19. Kto wie, jak to wszystko by się potoczyło, gdyby nie było zawieszenia rozgrywek. Skupialibyśmy się na kolejnych meczach, a tak mieliśmy widocznie za dużo wolnego czasu... - powiedział w rozmowie z "Super Ekspressem".

Reklama

Szkoleniowiec nie spodziewał się utraty pracy, ale nie ucieka od odpowiedzialności. Bierze na siebie odpowiedzialność za wyniki drużyny, choć nie waha się też wskazać słabszych stron swoich zawodników.

- Z wyników zawsze rozliczany jest trener. Często to co się potem dzieje w klubie i w drużynie jest pochodną osiąganych rezultatów. Kiedy się zastanawiam, dlaczego tak to wszystko potoczyło, już z dystansu, to dochodzę do wniosku, że najbardziej kosztowne były błędy indywidualne. A tych najwięcej popełnili obrońcy - stwierdził.

Moskal wierzy jednak, że jego byli podopieczni udanie powalczą o utrzymanie. - Obojętnie czy ja bym nadal prowadził zespół, czy jak teraz Wojciech Stawowy, to wierzę, że utrzymanie jest możliwe! - przyznaje.

MP

Zobacz wyniki, tabelę i najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje