Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Wynik meczu Legia - Lech zwolni trenera Czesława Michniewicza?

Legia Warszawa wygrywa kolejne mecze w Lidze Europy, ale zawala Ekstraklasę. Porażka 0-1 w prestiżowym meczu z liderem, Lechem Poznań była trzecią kolejną i szóstą w sezonie. A nad trenerem Czesławem Michniewiczem od dawna zbierają się ciemne chmury.

Trener Legii Czesław Michniewicz wielokrotnie ścierał się z prezesem Dariuszem Mioduskim, a osią dyskusji między nimi są kwestie kadrowe. Trener Michniewicz wielokrotnie dawał do zrozumienia, że Legia straciła wielu ważnych graczy z poprzedniego sezonu i nie jest już tym samym zespołem, który zdobywał mistrzostwo.

Porażka w meczu z Lechem Poznań to dla Legii poważny cios, bo to przeciwnik prestiżowy i obecny lider. Teraz warszawiacy tracą do niego aż piętnaście punktów, chociaż ma jeszcze dwa mecze zaległe. Inaczej mówiąc, były klub Czesława Michniewicza, który prowadził Lecha w latach 2003-2006, przyczynił się do pogorszenia jego notowań. 

Reklama

Legia w lidze, Legia w pucharach - dwie inne Legie

Za trenerem Michniewiczem przemawiają jego duże sukcesy w europejskich pucharach - pokonał w nich groźną Slavię Praga, wszedł do fazy grupowej Ligi Europy i prowadzi w niej, po wygranych ze Spartakiem Moskwa i Leicester City. To niewątpliwe sukcesy, ale pytanie, czy zrekompensują katastrofalną postawę legionistów w lidze. W najbliższy czwartek Legia zagra kolejny mecz Ligi Europy z włoskim zespołem SSC Napoli. To nie jest więc dobry moment na radykalne ruchy.

Piotr Koźmiński ze Sportowych Faktów podał, że w najbliższych dniach nie należy się spodziewać trzęsienia ziemi w warszawskiej Legii. Wysoko postawione persony klubu mówią, że Legia pracuje dalej i szykuje się do starcia z neapolitańczykami. Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony.

CZYTAJ TAKŻE: Trener Lecha Maciej Skorża: Trochę sprowokowałem Cześka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy