Reklama

Reklama

W środę UEFA rozpatrzy odwołanie Legii

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) w środę rano rozpatrzy odwołanie Legii od decyzji o walkowerze w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow - powiedziała Izabela Kuś, rzeczniczka prasowa warszawskiego klubu.

W miniony piątek za występ nieuprawnionego piłkarza - Bartosza Bereszyńskiego - w rewanżu z Celtikiem UEFA ukarała Legię walkowerem. Pierwsze spotkanie stołeczny zespół wygrał u siebie 4-1, a w rewanżu zwyciężył 2-0, ale okazało się, że w tym spotkaniu nie mógł wystąpić Bereszyński (zawieszony na trzy mecze za czerwoną kartkę jeszcze w poprzednim sezonie).

Walkower 3-0 dla Celticu oznaczał, że bilans bramkowy dwumeczu się wyrównał (4=4), jednak Szkoci uzyskali awans dzięki golowi na wyjeździe. Polski zespół wystąpi w ostatniej fazie kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Reklama

Władze Legii już w niedzielę poinformowały jednak, że nie zrezygnują z walki o Ligę Mistrzów i zapowiedziały złożenie odwołania. W poniedziałek stołeczny klub otrzymał uzasadnienie decyzji UEFA, dzięki czemu może już składać apelację. Posiedzenie Komisji Odwoławczej UEFA zostało wyznaczone na godz. 8 rano w środę w szwajcarskim Nyonie.

Jeśli ta komisja nie zmieni decyzji, Legia zamierza skierować sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Oto oświadczenie Legii w sprawie możliwości odwołania (pisownia oryginalna):

"Rozumiemy, że działając pod presją czasu i okoliczności Przewodniczący UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body literalnie zastosował się do art. 21 pkt. 2 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA. Jednocześnie pragniemy wyrazić nadzieję, że UEFA Appeal Body skorzysta z możliwości, które przewidują, że:

1) Na podstawie art. 17 pkt 1-2 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body organ orzekający w sprawie określa rodzaj i zakres środka karnego dostosowany do obiektywnych i subiektywnych uwarunkowań popełnionego przewinienia, w przypadku ukazania wszystkich aspektów przewinienia przez stronę pociągniętą do odpowiedzialności i po rozważeniu wszystkich okoliczności łagodzących, może zastosować środek dyscyplinarny mniejszej wagi lub nawet odstąpić całkowicie od jego zasądzenia.

2) Zgodnie z art. 20 pkt. 1 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA orzeczony środek dyscyplinarny (walkower 0:3 na korzyść Celtiku) może zostać zawieszony.

Jednocześnie informujemy, że powyższa argumentacja zostanie wykorzystana przez Klub na wszystkich etapach postępowania odwoławczego".Co sądzisz o werdykcie UEFA? Dyskutuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL