Reklama

Reklama

Vuković i Boruc żegnają się z Legią. Ten drugi dostał szablę

Aleksandar Vuković skończył pracę jako trener Legii Warszawa, poinformował klub po meczu z Cracovią, kończącym sezon 2021/22. Nowy trener zostanie zaprezentowany w poniedziałek na konferencji prasowej.

Vuković prowadził Legię Warszawa w latach 2019-2020 i ponownie od grudnia 2021 roku. Serb jest trzecią postacią w 106-letniej historii klubu, która zdobyła tytuł w roli zawodnika (2002, 2006) i trenera (2020). Przez okres swojej pracy prowadził zespół łącznie w 91 meczach i zanotował bilans 48 zwycięstw, 18 remisów i 25 porażek.

"Dziękujemy Aleksandarowi Vukoviciowi za duże zaangażowanie w prowadzenie drużyny i podjęcie wyzwania w trudnym momencie dla klubu. 'Vuko' doskonale zna zawodników, oczekiwania i presję, jaką wiąże się z wynikami Legii. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej. Przy Łazienkowskiej zawsze będzie gościem specjalnym" - powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii, który przed spotkaniem zapowiedział, że nowego trenera klub przedstawi na konferencji prasowej. Będzie nim najprawdopodobniej Kosta Runjaic, który już wcześniej poinformował, że kończy pracę z Pogonią Szczecin, choć Zieliński nie chciał potwierdzić tego oficjalnie.

Reklama

Legia Warszawa. Aleksandar Vuković i Artur Boruc odchodzą

Wiadomo też, że z Legią pożegna się Artur Boruc, kończący karierę, który ostatnio nie grał, a w sobotę pojawił się na "Żylecie", gdzie kibice podziękowali mu za jego postawę, wręczając szablę. W minionym sezonie bramkarz wystąpił w 22 meczach, ale ostatni raz 13 lutego.

W ostatniej kolejce Legia pokonała przy Łazienkowskiej Cracovię 3-0 i zakończyła rozgrywki na 10. miejscu w tabeli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL