Reklama

Reklama

UEFA znowu ukarała Legię za kibiców

Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa grzywną w wysokości 30 tys. euro za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego meczu z SV Ried w 3. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa grzywną w wysokości 30 tys. euro za zachowanie kibiców podczas wyjazdowego meczu z SV Ried w 3. rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie Legii, Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał klub za "eksponowanie przez kibiców transparentów o treściach, które UEFA uznała za rasistowskie, prowokacyjne lub wymierzone przeciwko godności innych (...) podczas meczu wyjazdowego z SV Ried, rozegranego 2 sierpnia".

Czym podpadli fani fani Legii? Napisem: "Good night left side", a także wywieszeniem krzyża celtyckiego i transparentu towarzyszącego oprawie upamiętniającej Powstanie Warszawskie - "We wanted to be free and we owe our freedom to nobody".

UEFA podkreśla, że zawsze będzie karać za krzyż celtycki, gdyż jest on "międzynarodowym symbolem dominacji białej rasy".

Reklama

Europejska federacja ukarała Legię już siódmy raz w tym sezonie, a po raz trzeci za konfrontację z SV Ried. Poprzednio chodziło głównie o używanie środków pirotechnicznych. Za mecz z Austriakami u siebie warszawski klub musiał zapłacić 35 tys. euro, a za wyjazdowe spotkanie 3 tys. euro.

Oprócz tego z powodu niewłaściwego zachowania kibiców klub ze stolicy był karany przez UEFA za dwumecz z Metalurgsem Lipawa (15 tys. euro na wyjeździe, 10 tys. euro u siebie) oraz dwumecz z Rosenborgiem Trondheim (30 tys. euro na wyjeździe, 75 tys. euro u siebie).

Łączna wysokość tych kar, jakie nałożono na Legię, to 198 tys. euro.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy