Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

​Sześciu kibiców Legii skazanych we Włoszech na 3 lata i miesiąc więzienia

Sześciu kibiców Legii, którzy brali udział w zamieszkach w Neapolu przed meczem stołecznego klubu z Napoli w Lidze Europejskiej zostało skazanych w trybie nagłym na trzy lata i miesiąc więzienia - takie informacje przekazała ambasada RP w Rzymie.

Liga Europejska. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Polacy przebywają w neapolitańskim więzieniu Poggioreale, które uważane jest za jedno z najcięższych we Włoszech. Do placówki trafiają  praktycznie wyłącznie groźni przestępcy.

W Neapolu są przedstawiciele konsulatu z Rzymu, którzy zajmują się sprawą skazanych pseudokibiców. Warto zwrócić uwagę, że chuligani otrzymali surowe kary. Wyroki są tak wysokie, ponieważ sąd uznał, że dotyczyły czynnej napaści na funkcjonariuszy policji.

Reklama

Pozostałych 65 obywateli polskich zatrzymanych po zamieszkach, do których doszło w nocy ze środy na czwartek w Neapolu, zwolniono. Otrzymali oni zakazy stadionowe i zostali odwiezieni do hoteli.

Liga Europejska. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Na wolność wypuszczono również trzech kibiców, zatrzymanych w środę na lotnisku Fiumicino bezpośrednio po przylocie z Warszawy.

Do zamieszek z udziałem kilkunastu kibiców Legii doszło w czwartek przed stadionem w Neapolu. Agencja Ansa poinformowała, że polscy kibice obrzucili policjanów różnymi przedmiotami. Agresywni byli też fani gospodarzy.

Funkcjonariusze doprowadzili do uspokojenia sytuacji przed stadionem San Paolo.

Wcześniej w rejonie tym wybuchały petardy i doszło do napięć. Na Polaków czekało kilkudziesięciu neapolitańczyków. Pięciu najbardziej agresywnych z nich zatrzymano - podaje agencja Ansa.

Bez incydentów zakończył się wkrótce potem przyjazd na stadion około 70 polskich kibiców autokarem. To ci przybysze z Polski, którzy posłuchali rad, aby przed meczem nie wychodzili ze swych hoteli w celu uniknięcia wybuchu nowych zajść, po tych zanotowanych w nocy ze środy na czwartek i czekali na transport autobusem.

W nocy z wtorku na środę w rezultacie starć i zamieszek między pseudokibicami Legii i Napoli na ulicach Neapolu rannych zostało 11 funkcjonariuszy, a także trzech sympatyków polskiego zespołu. Polscy kibice zarówno atakowali, jak i byli atakowani przez Włochów.

Do aresztu trafili zarówno kibice Legii, jak i Napoli. Miejscowa policja zaprezentowała "arsenał" skonfiskowany przybyszom z Warszawy; przywieźli oni kije, pałki, petardy, noże i ochraniacze na zęby. 

Świadczy on, jak się podkreśla, o tym, że polscy kibice przyjechali z wyraźnym zamiarem udziału w zamieszkach.

Legia Warszawa wczoraj rozgrywała na wyjeździe mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej z Napoli. Stołeczny zespół przegrał 2-5 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Wczoraj z Ligi Europejskiej odpadł także drugi polski zespół - Lech Poznań. "Kolejorz" przegrał mecz z FC Basel 0-1. Oznacza to, że w europejskich pucharach nie zobaczymy już w tym sezonie polskich drużyn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje