Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 5 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Szczepanik: Michniewicz wypadł lepiej od trenera Spartaka

- Legia zadbała o to, aby ją było widać w Moskwie. W dwóch miejscach miasta wykupiła olbrzymie banery z napisem "Wracamy!". Artur Boruc z Mahirem Emreli dają z nich sygnał o tym, że Legia wraca do Europy. Mecz Spartak - Legia w Lidze Europy o godz. 16.30, transmisja w Viaplay.

- Z powodu obostrzeń covidowych na stadion wejdzie tylko 13,5 tysiąca kibiców. Rosjanie targowali się do ostatniego dnia o 15 tys. Obiekt jest duży, mieści 50 tys. kibiców. Z meczu Polska - Senegal na MŚ Okkrytije Arena źle nam się kojarzy, trzeba ją trochę odczarować - powiedział Szczepanik.

Z powodu pandemii do Moskwy nie polecieli kibice Legii, gdyż nie otrzymaliby wiz na wjazd do Rosji, więc zespół Czesława Michniewicza będzie musiał sobie poradzić bez nich.

- UEFA zmieniła przepisy. Z zeszłym tygodniu zezwoliła na udział zorganizowanych grup kibiców w wyjazdowych meczach rozgrywek europejskich. Dzięki temu szykuję się na wylot do Moskwy grupy kibiców z Włoch i Anglii. Z kolei Rosjanie szykują się na wizyty u nich. Natomiast decyzja UEFA zapadła za późno, więc pierwszy mecz Legia gra w Moskwie bez wsparcia swych fanów - opowiada Szczepanik.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: Spartak - Legia. Kibice wzywają Feduna, by pozbył się partnerki z klubu

Spartak - Legia. Moskwa z załamaniem pogody

Jaka w stolicy Rosji jest aura?

- Najgorsze jest to, że przyszło załamanie pogody. W poniedziałek było jeszcze 21 stopni Celsjusza, ale od wtorku oziębiło się do 10 stopni i aż do wiosny nie będzie już cieplej. Zaczęła się smutna jesień, na ulicach ludzie w kurtkach i kapturach. Szkoda, że pogoda nie poczekała ze dwa dni na mecz, byłby inny klimat  - żałuje nasz korespondent.

CZYTAJ TEŻ: Spartak - Legia. Bolesław Habowski - zapomniany Polak ze Spartaka

Spartak - Legia. Michniewicz tajemniczy. Skorzysta z Charatina i Kastratiego?

- Trener Michniewicz zapowiada niespodzianki w ustawieniu i składzie. Sądzę, że będzie chciał skorzystać z nowych nabytków Igora Charatina i Limira Kastratiego. Yuri Ribeiro debiut ma już za sobą, już go widzieliśmy w akcji - podkreśla.
Konferencja trenerów obu drużyn obfitowała w kontrasty.
- Rui Vitoria kłócił się z dziennikarzami, na koniec się obraził, krzyczał, że zdobył mistrzostwo Arabii Saudyjskiej i Portugalii. Potem Czesław Michniewicz zaczął opowiadać żarty o "ogurcach" rosyjskich, wspominał stare mecze Legii. Wszystkich rozbawił. Przynajmniej jeśli chodzi o atmosferę, to jesteśmy dużo do przodu - uważa Artur Szczepanik.

CZYTAJ TEŻ: Nerwy na konferencji Spartaka przed meczem z Legią. Trener wyszedł wściekły

Liga Europy. Spartak - Legia: transmisja

Mecz Spartak Moskwa - Legia Warszawa w Lidze Europy o godz. 16.30, transmisja w Viaplay, retransmisja w TVP, "na żywo" w Sport.Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama