• 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Sparing Legii zakończył się w 80. minucie

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Legia Warszawa wygrała 1-0 z mistrzem Bułgarii Łudogorcem Razgrad. Mecz zakończył się w... 80. minucie, gdy doszło do kłótni Bułgarów z sędzią.

W pierwszym fragmencie meczu przewagę wypracowali sobie zawodnicy z Bułgarii, ale nie potrafili jej udokumentować bramką.

W 31. minucie prowadzenie objęła Legia. Kamil Kurowski uruchomił Jorge Salinasa, a ten nie dał szans bramkarzowi Łudogorca.

Jak informuje serwis legia.com, do pierwszego zgrzytu między Bułgarami a sędzią doszło w 57. minucie. Po starciu z Bartoszem Bereszyńskim ucierpiał bramkarz Ivan Chvorović. Rywale domagali się indywidualnej kary dla "Beresia", jednak arbiter wyrzucił z boiska Cosmina Motiego.

Druga połowa toczyła się pod dyktando dążących do wyrównania Bułgarów, ale gol na 1-1 nie padł.

W 79. po faulu jednego z Bułgarów sędzia chciał go ukarać żółtą kartką, ale zawodnicy Łudogorca znów nie mogli się pogodzić z decyzją arbitra. Potem zeszli z boiska. Sędzia zakończył mecz.

Legia Warszawa - Łudogorec Razgrad 1-0 (1-0)

Bramka: Salinas (31.)

Czerwona kartka: Moti (60.)

Legia: Wojciech Skaba - Cezary Michalak, Dickson Choto (29. Michał Żewłakow, 70. Inaki Astiz), Marko Suler, Jakub Wawrzyniak - Bartosz Bereszyński, Ivica Vrdoljak (46. Janusz Gol), Tomasz Brzyski (66. Olek Jagiełło), Jorge Salinas, Dominik Furman (75. Michał Bajdur) - Kamil Kurowski (75' Marek Saganowski)

Ludogorec: Ivan Chvorovic (57. Uros Golubowicz) - Jordan Minew, Junior Caicara, Lubomir Guldan, Cosmin Moti (60. Alexandre Barthe) - Swietosław Djakow, Stanislaw Genczew, Dimo Bakalow (75. Minew), Miroslav Iwanow, Nemanja Milisavlević, Marselinho

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Ekstraklasa | sparing | Jorge Salinas