Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Skandal w hicie ekstraklasy

Niedzielny mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa był hitem polskiej ekstraklasy. Spotkanie dwóch wielkich ligowych firm przyciągnęło na trybuny 26 tysięcy widzów. Niestety, nie obyło się bez poważnego zgrzytu. Legia czuje się obrażona flagą, tzw. sektorówką, jaką zaprezentowali kibice "Kolejorza".

Poznaniacy sparodiowali sektorówkę, jaka pojawia się na stadionie Legii, na trybunie "Żylecie". Tyle że zamiast oryginalnego napisu pojawiły się tam słowa "Zniknie Warszawa jak jawa, jak sen" i wizerunek walącej się Kolumny Zygmunta.

Poniżej zamieszczamy list prezesa Legii zamieszczony na oficjalnej stronie klubu:

Pan Andrzej Kadziński

Prezes Zarządu

KKS Lech Poznań S. A.

Szanowny Panie Prezesie,

Podczas wczorajszego spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa doszło do wywieszenia przysłaniającej całą trybunę flagi, przygotowanej przez kibiców "Kolejarza". Obraz przedstawiający panoramę zniszczonej Warszawy - miasta, które zostało zrównane z ziemią przez Niemców w 1944 roku, w odwecie za Powstanie Warszawskie - wykracza poza granice dobrego smaku.

Reklama

Warszawa w gruzach kojarzy się wszystkim Polakom jednoznacznie z wojną i tragedią. Legia, klub warszawski, z należytą powagą podchodzi do jednego z największych przejawów heroicznej obrony polskości, dlatego wczorajszy "gest" budzi nasz sprzeciw. Niesmak jest tym większy, że takie zachowanie nie spotkało się z żadną reakcją ze strony organizatora meczu, czyli władz klubu Lech Poznań.

Z dezaprobatą odnosimy się do pomysłu kibiców z Poznania. Zastanawiające jest też to, że skupiają się na Legii i Warszawie, zamiast na wspieraniu własnego zespołu.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno zapanować nad emocjami tłumu, jednak zezwolenie na wyeksponowanie tak dużej flagi obrażającej nie tylko klub przeciwnika, ale także Miasto, które w imię wolności Narodu zostało zrównane z ziemią, a 200 tysięcy jego mieszkańców straciło życie, budzi nasz stanowczy protest.

Mamy nadzieję, że treści prezentowane na wywieszonej fladze nie są reprezentatywne dla poglądów Zarządu Pana klubu, ani dla kibiców Lecha Poznań.

Z poważaniem,

Leszek Miklas

Prezes Zarządu

Jarosław Ostrowski

Członek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy