Reklama

Reklama

Roger Guerreiro chciałby wrócić do Legii Warszawa

​Były gwiazdor Legii Warszawa Roger Guerreiro chciałby wrócić do stołecznego klubu. "Wiem, że powrót jest mało prawdopodobny, ale bardzo chciałbym zagrać jeszcze w stolicy" - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zawodnik.

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Roger Guerreiro pochodzi z Brazylii, ale w latach 2008-2011 występował w reprezentacji Polski, dla której rozegrał 25 meczów i strzelił cztery gole. Był autorem m.in. pamiętnej bramki w meczu Euro 2008 z Austrią.

Zawodnik trafił do Legii Warszawa w 2006 roku i błyskawicznie zyskał status gwiazdy Ekstraklasy. Wyróżniał się dobrą techniką, mógł występować na skrzydle, a także jako ofensywny pomocnik. Dla Legii zagrał w sumie 125 meczów, strzelił 21 goli i zaliczył 15 asyst.

Reklama

Po udanym pobycie w Warszawie Brazylijczyk trafił do AEK-u Ateny, w którym jednak radził sobie bardzo przeciętnie. W dodatku grecki klub był pogrążony w kłopotach finansowych i Roger we wrześniu 2013 roku wrócił do Brazylii.

Potem zawodnik na krótko trafił jeszcze do Europy - zaliczył epizod w Arisie Limassol, a od początku lutego bieżącego roku występuje w brazylijskim klubie Vila Nova.

33-letni piłkarz nie ukrywa, że jego marzeniem jest powrót do Legii. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że w stolicy Polski był naprawdę szczęśliwy.

"Bardzo chciałbym zagrać jeszcze w Legii, ale wiem, że to mało prawdopodobne. Piłka to biznes, a ja mam już grubo ponad 30 lat" - stwierdził zawodnik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL