Reklama

Reklama

Reprezentant Kamerunu w Legii Warszawa?

Czyżby mistrz Polski już szykował pierwsze zimowe zbrojenia? Czeskie media podają, że na celowniku Legii Warszawa znalazł się piłkarz Sparty Praga Georges Mandjeck.

Mandjeck jest defensywnym pomocnikiem. Do stolicy Czech trafił z FC Metz za 1,3 miliona euro. W obecnym sezonie wystąpił w trzynastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach (liga, eliminacje Ligi Europejskiej, krajowy puchar), w tym w dziewięciu w wyjściowym składzie. Obecnie jednak częściej czas spędza na ławce rezerwowych. Ostatni raz na boisku pojawił się na początku listopada w spotkaniu z FC Zlin. Zagrał wówczas... cztery minuty.

28-latek w przeszłości występował także w takich klubach jak VfB Stuttgart, AJ Auxerre, czy 1FC Kaiserslautern. Jest doświadczonym reprezentantem Kamerunu z 42 meczami na koncie.  Był częścią ekipy, która w tym roku zdobyła Puchar Narodów Afryki. Znalazł się również w kadrze na Puchar Konfederacji.

Reklama

Co powinno się stać, aby piłkarz trafił na Łazienkowską? Musiałby rozwiązać umowę z dotychczasowym pracodawcą, albo mistrzowie Polski zapłacą sumę odstępnego, która wynosi około miliona euro. Umowa ze Spartą wygasa w czerwcu 2020 roku. Byłoby to wyrównanie rekordu Legii z 2010 roku. Wówczas do Warszawy za taką samą kwotę przyszedł Ivica Vrdoljak, który, co ciekawe, także był defensywnym pomocnikiem.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL