Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Real - Legia. Magiera: Mamy pomysł na zatrzymanie Ronalda

Trener Legii Warszawa Jacek Magiera twierdzi, że jego zespół jest mocno zmobilizowany i dobrze przygotowany do wtorkowego spotkania w piłkarskiej Lidze Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Ujawnił, że stołeczna defensywa ma pomysł na zatrzymanie Cristiano Ronaldo.

Wtorkowy mecz będzie innym rodzajem doświadczenia niż występy w polskiej lidze. Szkoleniowiec nazwał go świętem.

- Dla każdego piłkarza marzeniem jest zagrać na stadionie Santiago Bernabeu. Moi zawodnicy jutro będą mieli okazję je spełnić - powiedział Magiera.

Stołeczny szkoleniowiec zapewnił, że jego podopieczni są silnie zmotywowani do występu przed madrycką widownią. Wyraził też nadzieję, że w tłumie miejscowych kibiców słyszalni będą fani z Warszawy.

- Liczę, że usłyszę jutro na Santiago Bernabeu piosenki o Legii. Nasi fani będą mieć jutro okazję do pokazania się z dobrej strony. Jeśli chodzi o rewanżowy mecz przy pustych trybunach, to lepiej żeby taka sytuacja już się nie powtórzyła - dodał.

Reklama

W ocenie Magiery legioniści nie mają we wtorkowym meczu nic do stracenia i nie przestraszą się faworyzowanej ekipy gospodarzy. Ujawnił, że zespół dobrze przestudiował najbliższego rywala w LM.

- Obie drużyny mają równe szanse. My bardzo dobrze przeanalizowaliśmy piłkarzy Realu i wiemy jakie są ich słabe, a jakie mocne strony. Wiemy też jak zastopować Cristiano Ronaldo. Jutro zobaczymy na ile skutecznie - podkreślił Magiera, zapewniając, że wierzy, iż Bartosz Bereszyński zastopuje Portugalczyka.

Trener Legii ujawnił, że sztab szkoleniowy "Wojskowych" próbował nie tylko motywować swoich graczy, ale również bronić ich przed nadmierną mobilizacją.

- Moich zawodników nie trzeba motywować do występu przeciwko Realowi. Nie powinni jednak nadmiernie myśleć o tym meczu, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego. Nie chcemy być sparaliżowani strachem i "spalić się" przed tym spotkaniem, ale zagrać dobry mecz w atmosferze wielkiego piłkarskiego święta - zaznaczył.

Spotkanie Real - Legia rozpocznie się o godz. 20.45.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje