Reklama

Reklama

Rafael Lopes odejdzie z Legii Warszawa? Dostał dwie oferty

Według informacji Interii Rafael Lopes już niedługo może opuścić Legię Warszawa! Portugalski napastnik, którego umowa ze stołecznym klubem wygasa już za sześć miesięcy, otrzymał dwie konkretne oferty. Jak ustaliliśmy, 30-latka chciałyby pozyskać drużyny z Cypru oraz Indii.

Latem Legię Warszawa czekają spore ubytki. Zespół opuścili już Tomáš Pekhart, Mateusz Hołownia, Benjamin Verbič, a także Artur Boruc, który sezonie zamierza zakończyć piłkarską karierę. Jak dowiedziała się Interia, możliwe że to nie ostatnie osłabienia klubu z Łazienkowskiej.

Według naszych informacji już niedługo Legię może opuścić Rafael Lopes. Portugalczyk otrzymał dwie ciekawe propozycje i z jednej z nich chciałby wkrótce skorzystać.

Dwie oferty dla Lopesa

Według informacji Interii zainteresowanie Lopesem jest bardzo poważne. Jak dowiedzieliśmy się z otoczenia piłkarza, otrzymał on dwie konkretne i bardzo atrakcyjne finansowo opcje. Jedna pochodzi z Cypru, druga - z ligi hinduskiej.

Reklama

Wcześniej pojawiły się także informacje o ofercie z Australii. Jak poinformował portal Frontpagefootball.net klubem, który rozmawiał z Lopesem, był zespół Western Sydney Wanderers.

Jak słyszymy 30-latek, dla którego może to być ostatni duży kontrakt w karierze, poważnie skłania się ku wyjazdowi. Jeśli zainteresowane kluby będą w stanie zapłacić Legii zadowalające ją pieniądze (zapewne kilkaset tysięcy złotych), warszawski klub prawdopodobnie da Lopesowi zielone światło na odejście. 

Wicemistrz świata odejdzie?

Lopes przyjechał na Łazienkowską w sierpniu 2020 roku. Legia skorzystała wówczas z klauzuli jaką miał zapisaną w umowie z Cracovią i sprowadziła go za 150 tys. euro. W barwach klubu ze stolicy rozegrał 68 meczów. Zdobył 12 bramek i zanotował pięć asyst. Na koncie ma mistrzostwo Polski (z Legią), a także Puchar Polski (z Cracovią).

Poza Legią i Cracovią Lopes występował także w Omonii Nikozja, Boaviscie, Chaves czy Académice Coimbra. Zagrał także 11 spotkań w reprezentacji Portugalii do lat 20 (w tym cztery na młodzieżowych mundialu w 2011 roku, gdy Portugalczycy zostali wicemistrzami świata).

Sebastian Staszewski, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL