Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

PKO Ekstraklasa. Kazik o wpuszczeniu kibiców na stadiony: To przedwczesna i nierozsądna decyzja

W rozmowie z Interią muzyk Kazik Staszewski, wokół którego w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno, skomentował decyzję o odmrożeniu sportu i wpuszczeniu kibiców na trybuny. Artysta, od lat zdeklarowany sympatyk sportu, krytycznie ocenia to posunięcie rządu, nazywając je "przedwczesnym i nierozsądnym".

Po 81 dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa do gry wraca PKO Ekstraklasa. Na razie mecze będą się toczyć przy pustych trybunach.

Kibice będą mogli wrócić na stadiony 19 czerwca, kiedy rozpocznie się runda finałowa. Każdy obiekt będzie mógł być zapełniony w 25 procentach. Kazik uważa, że jest na to zbyt wcześnie.

- Nie wybieram się jeszcze na mecze. Tęsknię do ligi polskiej. Tak samo tęsknię do koncertów, ale też się jeszcze nie decyduję na bywanie w większych grupach ludzi, ponieważ cały czas poziom zachorowań jest taki, jak był. Myślę, że to jednak wynika, z tego, że trzeba różne rzeczy poodmrażać, bo za chwilę nie będzie czego odmrażać - powiedział Adamowi Drygalskiemu.

Reklama

- Moim zdaniem to jest przedwczesna i nierozsądna decyzja - dodał.

Jednocześnie artysta przyznaje, że mecze bez kibiców, nie mają w sobie tyle emocji. Przytacza jednak przykład spotkania z udziałem Legii, które mimo braku fanów było świetnym widowiskiem.

- Lech gra z Legią. Mecz piłkarski bez widzów jest substytutem. Oczywiście przypadkowo czasem zdarzały się mecze bez kibiców. Jeden z najlepszych meczów jaki widziałem, to mecz Legii z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, który odbył się bez publiczności właśnie - przyznał.

Do końca sezonu zostało jeszcze 11 kolejek. Jednak Kazik już teraz wie, kto zostanie mistrzem Polski.

Artysta od wielu lat śledzi polską piłkę. Jest też kibicem Legii Warszawa. Jego zdaniem to właśnie stołeczny klub sięgnie po tytuł.

- Mistrzem Polski będzie i musi być Legia. Co to za pytanie?

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje