Reklama

Reklama

Oficjalnie: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa

To już oficjalna informacja - nowym trenerem warszawskiej Legii będzie od przyszłego sezonu Kosta Runjaić. 50-letni szkoleniowiec podpisał z "Wojskowymi" dwuletni kontrakt.

Właśnie potwierdził się scenariusz, o którym mówiono już od dłuższego czasu - w poniedziałkowe popołudnie Legia Warszawa ogłosiła nazwisko nowego trenera, którym został Kosta Runjaić, człowiek związany przez kilka ostatnich lat z Pogonią Szczecin. Umowa podpisana została do końca sezonu 2023/2024.

Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa. "Vuko" zakończył swoje zadanie

Tym samym Niemiec o bałkańskich korzeniach zastąpi na stanowisku tymczasowego szkoleniowca "Wojskowych" Aleksandara Vukovicia, który przejął zespół w połowie grudnia ubiegłego roku.

Reklama

Kosta Runjaić to urodzony w Wiedniu były futbolista, który swoją trenerską karierę rozpoczynał w 2002 roku od współpracy bezpośrednio z Niemieckim Związkiem Piłkarskim - prowadził wówczas kadry młodzieżowe. Do Polski trafił po raz pierwszy w 2017 roku - i trzeba przyznać, że ta przygoda okazała się dla niego bardzo udana.

Kosta Runjaić - człowiek, który odmienił Pogoń Szczecin

Trener przejmował wówczas wspominaną już Pogoń w momencie, gdy ta znajdowała się na samym dnie ekstraklasowej tabeli - jego "misja ratunkowa" okazała się sukcesem, bowiem ekipa ze Szczecina zapewniła sobie ostatecznie utrzymanie i z sezonu na sezon zajmowała coraz wyższe miejsce w klasyfikacji.

W kampanii 2021/2022 podopieczni Runjaicia niemal do ostatniej kolejki mieli szansę na krajowe mistrzostwo - ostatecznie zostali wyprzedzeni jedynie przez zespoły Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa. Nie ma wątpliwości "Portowcy" będą tęsknić za swoim dotychczasowym sternikiem.

Cel Runjaicia? Legia Warszawa z powrotem na szczycie

Runjaić ma teraz przed sobą kolejne poważne zadanie - postawionym przed nim celem jest przywrócenie warszawskiej Legii na sam szczyt PKO Ekstraklasy po pełnym rozczarowań sezonie, w którym klub z Łazienkowskiej zajął zaledwie 10. miejsce w tabeli.

Bywały przy tym momenty, w których "Legioniści" byli wręcz zagrożeni relegacją do pierwszej ligi, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziło ich aż trzech szkoleniowców - kolejno Czesław Michniewicz, Marek Gołebiewski i wspominany 'Vuko".

Czy Kosta Runjaić uspokoi ostatecznie nastroje w stolicy? Na przygotowania ma niespełna dwa miesiące - kolejny sezon na najwyższym piłkarskim szczeblu w Polsce wystartuje dokładnie 15 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL