Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (29 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (28 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (28 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (23 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (23 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Mistrzowska feta Legii prawdopodobnie na Agrykoli

​Kibice i piłkarze Legii Warszawa zdobycie mistrzostwa i Pucharu Polski prawdopodobnie będą świętowali w niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej, a później na położonej w pobliżu Agrykoli - wynika z informacji stołecznego ratusza i prezesa klubu.

Magdalena Łań z wydziału prasowego stołecznego ratusza powiedziała, że we wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu z miejskimi urzędnikami w sprawie świętowania sukcesu Legii. Łań zaznaczyła, że miasto czeka na zgłoszenie zgromadzenia publicznego przez organizatorów i dopiero wtedy będzie można mówić o konkretach, m.in. trasie przejścia kibiców. - Padła propozycja, aby finisz świętowania odbył się na Agrykoli - poinformowała.

Władze Legii planowały świętować zdobycie tytułu ze swoimi kibicami na Starówce. Na to nie zgodzili się jednak przedstawiciele miasta, proponując początkowo Plac Defilad.

- Widać od kilku dni, że przedstawiciele miasta bardzo starają się znaleźć jakieś rozwiązanie. Feta na Placu Defilad w ogóle nie wchodzi w grę. Nie chcą tego przede wszystkim kibice. Bardziej prawdopodobne jest zorganizowanie czegoś na stadionie, a potem przejście kibiców i przejazd zespołu na Agrykolę - powiedział prezes klubu Bogusław Leśnodorski.

Zaznaczył, że miasto zdecydowanie sprzeciwiło się przejazdowi otwartym autokarem przez Krakowskie Przedmieście i fecie na Starówce. - My jako klub nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za organizację tej imprezy, ponieważ nie mamy takich kompetencji - podkreślił prezes Legii.

- Jeśli chodzi o organizację mistrzowskiej fety, to nabrałem luzu do tej sprawy. Można się starać, dużo robić, ale pewnych sytuacji nie da się ominąć. Wiem, że nawet pani prezydent Warszawy osobiście się zaangażowała i próbuje nam pomóc. Z pewnością wygląda to lepiej niż tydzień temu i feta na pewno się odbędzie - zadeklarował Leśnodorski.

Świętowanie zdobycia dubletu odbędzie się po zakończeniu niedzielnego spotkania ze Śląskiem Wrocław, które rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej o godz. 16. Legia zapewniła sobie mistrzowski tytuł na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Ekstraklasa | Bogusław Leśnodorski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje