Reklama

Reklama

  • 1 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (21 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (14 pkt.)

Michał Żyro: Biegamy więcej niż Barcelona, ale…

Mistrzowie Polski zachodzą w głowę, dlaczego w drugich połowach ich gra nie wygląda tak jak powinna. Dziś głos w dyskusji zabrał Michał Żyro. - Patrzyłem na statystyki biegowe i są na bardzo wysokim poziomie. Podczas meczu robimy na boisku więcej kilometrów niż zawodnicy Barcelony - powiedział skrzydłowy Legii.

Jest takie piłkarskie przysłowie - lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zdaje się ono idealnie pasować do ekipy mistrzów Polski. - Każdy zawodnik Barcelony przebiega mniej niż 10 km, my ponad 11, a Tomek Jodłowiec powyżej 12. Ale nie przekłada się to na wydarzenia boiskowe. W meczu z Barcą pewnie przebieglibyśmy pewnie po 15, a i tak by to nic nie dało, bo Hiszpanie mieliby mnóstwo sytuacji - rozwija swoją myśl 22-letni piłkarz.

Zdaniem Żyry problem kiepskiej gry w drugich połowach leży w sferze mentalnej. - Chodzi o głowę. Fizycznie czujemy się dobrze, staramy się coś zmienić, iść ku lepszemu, ale to się nie udaje. Zobaczmy, jak będzie w spotkaniu z Zawiszą - dodaje.

Reklama

Mistrzowie Polski, choć są faworytem niedzielnego spotkania, to doceniają klasę Zawiszy. - Bardzo dobrze radzą sobie w lidze. Do tego mamy z nimi do wyrównania rachunki za poprzedni mecz. W Bydgoszczy zagraliśmy chyba najgorzej w tym sezonie, ale wtedy trochę zlekceważyliśmy rywala. Teraz chcemy się za to odpłacić - podkreśla Żyro.

Pod skrzydłami Henninga Berga piłkarz Legii odgrywa coraz ważniejszą rolę w zespole. Przede wszystkim zmieniła się jego pozycja na boisku. Jan Urban wystawiał go na lewej stronie, Norweg widzi go na drugim skrzydle. - Ta zmiana wyszła mi dobre. Gram lepiej niż przed kontuzją. Moja powtarzalność jest na wyższym poziomie. Szybko odnalazłem się na nowej pozycji. Odprawy taktyczne bardzo mi pomagają. Choć nie ma tu wielkiej różnicy, bo podobnie to wyglądało u trenera Urbana - przekonuje piłkarz. Na czym polega różnica? Żyro szczegółowo wyjaśnia. - Jestem trochę inaczej ustawiony. Bardziej do środka boiska. Przy dobrym przyjęciu piłki mam większy kąt widzenia. Ogranicza mnie tylko linia boczna, którą mam za plecami. Mogę zejść do prawej strony, czy do środka albo zagrać prostopadle - tłumaczy na koniec.

Spotkanie 29. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zawiszą Bydgoszcz rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.

Autor: Krzysztof Oliwa

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Typuj wyniki spotkań T-Mobile Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje