Reklama

Reklama

Mecz Legia - Kukesi. Kibice z Albanii nie przyjadą do Warszawy

W czwartek Legia Warszawa podejmie albańskie FK Kukesi w meczu rewanżowym trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Albańscy fani nie wybierają się na mecz do Polski.

We wtorek UEFA ogłosiła, że czwartkowe (godz. 21) spotkanie rewanżowe dojdzie do skutku. Nie było to pewne ze względu na wydarzenia, które rozegrały się w ubiegły czwartek podczas pierwszego meczu obu zespołów w Tiranie.

Tamto spotkanie zostało przerwane przez arbitra w 52. minucie przy stanie 2-1 dla Legii po tym, jak zawodnik polskiego zespołu Ondrej Duda został trafiony przez miejscowych kibiców kamieniem w głowę.

UEFA podjęła decyzję, że wynik pierwszego meczu zostanie zweryfikowany jako walkower 3-0 dla wicemistrzów Polski, a rewanż zostanie rozegrany w zaplanowanym wcześniej terminie.

Reklama

Jest nadzieja, że drugie spotkanie odbędzie się w spokojnej atmosferze, bo FK Kukesi poinformowało Legię, że fani z Albanii nie wybierają się do Polski.

Albański klub oprócz walkoweru otrzymał też kary dodatkowe: dwa najbliższe mecze u siebie na arenie międzynarodowej rozegra bez udziału publiczności (drugie w zawieszeniu - red.).

FK Kukesi zapłaci też grzywnę w wysokości 70 tysięcy euro.

Liga Europejska: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Zobacz materiał TVP:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL