• 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Mecz Kukesi - Legia. Polski klub też odpowie przed UEFA za przerwane spotkanie

UEFA wszczęła postępowanie po przerwanym meczu FK Kukesi - Legia Warszawa w Tiranie. Spotkanie przerwano, gdy Ondrej Duda z Legii został trafiony kamieniem przez albańskich kibiców. Co ciekawe przed organami europejskiej federacji odpowie też polski klub.

Czwartkowy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej został przerwany przez sędziego na początku drugiej połowy przy stanie 2-1 dla Legii.

Bezpośrednią przyczyną przerwania zawodów było trafieniem kamieniem w głowę piłkarza Legii Ondreja Dudy przez kibiców.

Co ciekawe przed komisją UEFA będzie odpowiadał też wicemistrz Polski. Chodzi o rzucanie przedmiotów na boisko przez fanów Legii.

Albański klub będzie musiał się tłumaczyć przed Komisją Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA za: spowodowanie przerwania meczu, rzucanie przedmiotów na boisko, odpalanie rac, zamieszki na trybunach, niewłaściwy baner - poinformował na Twitterze Paweł Mogielnicki z 90minut.pl.

UEFA swoją decyzję w sprawie przerwanego meczu ma ogłosić w najbliższy poniedziałek (3 sierpnia). Wtedy federacja zajmie się klubem FK Kukesi. Spodziewany jest walkower dla Legii. Albańskiemu klubowi grozi też wykluczenie z europejskich rozgrywek.

Dopiero 13 sierpnia UEFA będzie rozpatrywać sprawę Legii.

Mecz rewanżowy zaplanowano na najbliższy czwartek.

Liga Europejska: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | FK Kukesi | Liga Europejska