Reklama

Reklama

Mecz Celtic - Legia nie będzie pokazywany w polskiej telewizji!

Telewizja Polska nie przeprowadzi transmisji z rewanżowego meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pomiędzy Celtikiem Glasgow a Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20.45 w Edynburgu.

Oto przyczyny tego stanu rzeczy przedstawione przez TVP w oświadczeniu:

"Mimo wielodniowych bardzo intensywnych zabiegów i wyjątkowo atrakcyjnej oferty finansowej Telewizji Polskiej nie udało się przekonać władz klubu Celtic Glasgow do zorganizowania i sprzedania praw do transmisji meczu Szkotów z Legią Warszawa. TVP stara się jeszcze o transmisję internetową.

Powodem decyzji Celticu jest - według Telewizji Publicznej - obawa, że transmisja telewizyjna zagrozi wpływom z biletów na ten mecz, w dużej mierze nabywanych przez polskich kibiców.

Reklama

Jedyną transmisję z meczu przeprowadzać będzie skierowana do subskrybentów internetowa Celtic TV. Jest to transmisja oparta jednak na zaledwie czterokamerowej produkcji, czyli w standardzie internetowym, nie nadającym się do wykorzystania w żadnym przekazie telewizyjnym. Najniższy akceptowalny przekaz realizowany jest 12 kamerami, a najważniejsze transmisje z MŚ, ME, czy Champions League realizowane są przez 34 kamery.

Telewizja Polska zwróciła się z ofertą nabycia praw internetowych geokodowanych na terytorium Polski do meczu Celtic - Legia Warszawa i czeka na odpowiedź władz szkockiego klubu".

Mecz odbędzie się w Edynburgu, a nie Glasgow, ze względu na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej.

Po spotkaniu w Warszawie w zdecydowanie lepszej sytuacji są mistrzowie Polski. Legia wygrała przy Łazienkowskiej 4-1.

Losowanie czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek.

Mecze tej fazy zaplanowano na 19/20 sierpnia i 26/27 sierpnia. Zwycięzcy zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a pokonani w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Zobacz zestaw par III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL