Reklama

Reklama

Marek Citko: Mecz Legii z Widzewem inny niż kiedyś

Marek Citko, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Legii Warszawa, uważa, że piątkowy mecz tych drużyn na Łazienkowskiej nie będzie takim wydarzeniem jak dawniej. - W ogóle w polskiej lidze praktycznie nie ma już klasyków - powiedział.

Marek Citko, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Legii Warszawa, uważa, że piątkowy mecz tych drużyn na Łazienkowskiej nie będzie takim wydarzeniem jak dawniej. - W ogóle w polskiej lidze praktycznie nie ma już klasyków - powiedział.

W przeszłości starcia legionistów i widzewiaków elektryzowały piłkarską Polskę. Często bezpośrednio decydowały o mistrzostwie kraju, jak w 1996 i 1997 roku (Widzew wygrał wtedy na Łazienkowskiej kolejno 2-1 i 3-2).
W obecnym stuleciu mecze tych uznanych firm traciły na prestiżu. Głównie z powodów problemów organizacyjno-sportowych w Widzewie (w latach 2004-2006 i 2008-2010 występował na zapleczu ekstraklasy). Łódzki zespół wciąż nie ma takiego potencjału piłkarskiego jak rywal z Warszawy.
- Trudno mówić dzisiaj o tym meczu jako o klasyku. Zresztą dopóki nie zbudujemy kilku bardzo solidnych drużyn, nie będziemy mieć takich wydarzeń w polskiej lidze. Oczywiście, starcie Legii z Widzewem to zawsze są emocje i oczekiwania kibiców. Historia tworzyła ich jakość, niesamowitą otoczkę, ale teraz nie ma sensu podgrzewać atmosfery. Zdecydowanym faworytem jest Legia - przyznał Citko.
Po dwunastu kolejkach podopieczni Jana Urbana są liderem tabeli (27 pkt), a Widzew zajmuje dziewiąte miejsce (17 pkt).
- Myślę, że to będzie jednostronne widowisko. Jeśli nie zdarzy się jakaś czerwona kartka lub coś pechowego dla Legii, nie powinno dojść do niespodzianki - dodał były reprezentant Polski.
Marek Citko występował w Widzewie w latach 1995-1999, a w Legii 1999-2001 i 2002. Nie ukrywa, że najbardziej zapamiętał słynne mecze tych drużyn w 1996 i 1997 roku.
- Wielkie emocje, dramaturgia, czyli to, co kibice kochają najbardziej. Nie chodzi nawet o wyniki, ale o fakt, że tamte mecze decydowały o tytule. Każda minuta, każda akcja - wszystko mogło okazać się niezwykle istotne, na wagę mistrzostwa. Teraz brakuje takich meczów - przyznał Citko.
- W naszej lidze jest coraz mniej klasyków, właściwie trudno takie znaleźć. Nawet niedawny mecz Lecha Poznań z Legią (1-3), gdyby nie szybko zdobyte bramki przez gości, nie byłby wielkim widowiskiem. Trzeba zmienić system szkolenia, szukać piłkarzy. Jeżeli - jak wspomniałem - nie zbudujemy kilku dobrych drużyn, nie będziemy mieć klasyków. Takie są teraz np. w Hiszpanii czy Niemczech - zakończył były reprezentant Polski.
Mecz Legii z Widzewem w 13. kolejce Ekstraklasy rozpocznie się w piątek o godz. 20.45 na stadionie w Warszawie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama