Reklama

Reklama

Liga Mistrzów. Trener rywali Legii: Chcemy od razu zaatakować

Martin Szevela, trener słowackiego AS Trenczyn, którego Legia w środę podejmie w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów przyznał, że ubiegłotygodniowa porażka 0:1 wyklucza defensywną postawę jego piłkarzy. - Chcemy od razu zaatakować - zapowiedział.

Przed tygodniem "Wojskowi" wygrali w Żylinie 1:0 po bramce Nemanji Nikolicia.

- Z naszej strony nie będzie kalkulacji. Wynik pierwszego meczu sprawia, że nie możemy zacząć spotkania defensywnie. Chcemy od razu zaatakować. Każdy kto widział nasze poprzednie mecze wie, że tak wygląda nasza gra na co dzień, czyli ofensywnie. Tydzień temu zawiodła efektywność. Jednak chcemy wygrać w Warszawie i dlatego od razu przystąpimy do ataku - powiedział Szevela na wtorkowej konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu mistrz Polski pozyskał Francuza Steevena Langila.

Reklama

- To dobry zawodnik, ale koncentrujemy się na Legii, jako na całym zespole. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w Legii są indywidualności i na nich musimy się skupić. Wiemy również, że polski zespół szybko potrafi przejść do ofensywy, dlatego musimy być bardzo ostrożni. Również w defensywie to dobrze zorganizowany zespół, więc ciężko będzie strzelić gola - zaznaczył szkoleniowiec mistrza Słowacji.

Przyznał, że nie może skorzystać ze wszystkich zawodników.

- Lukas Skovajs nie zagra z powodu kontuzji kolana, a Aldo Baez nie został zarejestrowany w odpowiednim czasie. Natomiast Ibrahim Rabiu ma problem z kostką i jego występ jest mało prawdopodobny. Za to gotowy do gry jest James Lawrence - poinformował.

Trzy dni po meczu w Żylinie "Wojskowi" ze sporymi problemami pokonali w Płocku Wisłę 3-2 w meczu ligowym. Po 10 minutach przegrywali bowiem 0-2.

- Obejrzałem to spotkanie. Fakt, że Legia wygrała, choć przegrywała już 0-2, świadczy o dużym charakterze i sile tego zespołu. Słaba drużyna nie jest w stanie czegoś takiego dokonać - ocenił Szevela.

Początek meczu przy Łazienkowskiej w środę o godz. 20.45.

Aby zagrać w fazie grupowej Champions League, mistrzowie Polski muszą pokonać zespół z Trenczyna, a następnie przebrnąć przez kolejną rundę.

Jeśli wyeliminują mistrza Słowacji i odpadną w 4. rundzie kwalifikacji LM, zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama