Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

​Liga Europy. Włoskie media: Starcia kibiców Legii z Napoli z 2015 powodem decyzji o zakazy sprzedaży biletów

Powodem decyzji podjętej przez prefekturę w Neapolu, odnośnie zakazu sprzedaży biletów mieszkańcom Polski na mecz SSC Napoli - Legia Warszawa, jest sytuacja sprzed sześciu lat. Starcia kibiców obu klubów z 2015 roku sprawiły, że Polacy nie będą mogli zasiąść na stadionie San Paolo w 2021 roku. Taką tezę przedstawiają włoskie media na czele z portalem Casanapoli.net.

W krótkiej wiadomości wystosowanej przez Napoli na Twitterze czytamy, że zakaz sprzedaży biletów mieszkańcom Polski to inicjatywa prefektury Neapolu.

Na portalu - informującym o działalności i rozgrywkach klubu - podkreślono, że taka decyzja była do przewidzenia "biorąc pod uwagę poprzednie przyjazdy ultras Legii Warszawa do Włoch, a zwłaszcza to, co wydarzyło się w Neapolu w grudniu 2015 roku".

Przypomina się, również w cieniu rozrywek Ligii Europy, akty przemocy w Neapolu trwały dwa dni. Ich bilans to siedmiu aresztowanych polskich kibiców, trzech Bułgarów i 16 Włochów. Rannych zostało 10 policjantów i karabinier.

Reklama

Liga Europy. Napoli - Legia. Za starcia w 2015 roku wydano 86 zakazów stadionowych

Wydano zakazy stadionowe 86 osobom odpowiedzialnym za starcia z siłami porządkowymi. "60 takich zakazów otrzymali kibice z Polski" - podkreśla Casa Napoli - następnie zaznacza, że siedmiu Polaków zostało potem skazanych na trzy lata i miesiąc pozbawienia wolności.

W mieście doszło do ulicznej bitwy - zaznacza autor tekstu - przywołując wydarzenia sprzed prawie sześciu lat. Odnotowuje, że poważne szkody materialne stwierdzono w hotelach, w rejonie lotniska i stacji kolejowej.

W środę polski klub poinformował, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli - Legia Warszawa, uznając takie działania za niezasadne i dyskryminujące. Mistrz Polski zaznaczył, że to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol.

Legia Warszawa reaguje na komunikat SSC Napoli

- Dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji - walczą "Wojskowi".

Legia przekazała również, że przyznano jej dwa razy mniejszą niż rekomendowana w wytycznych UEFA pulę biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych. Jednocześnie zadeklarowała, że jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców Napoli w rewanżu i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie.

W Lidze Europy piłkarze Legii spisują się na razie znakomicie. Po wygranych po 1-0 w Moskwie ze Spartakiem i u siebie z Leicester City prowadzą w tabeli z sześcioma punktami. Napoli, którego piłkarzem jest Piotr Zieliński, z jednym punktem jest na trzeciej pozycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje