Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

​Liga Europy. Agresja kibiców Legii Warszawa "wyróżniona" przez angielskiego policjanta

Policjant przeszkolony w zabezpieczaniu meczów piłki nożnej Dave Stevens opowiedział na łamach "The Athletic" o swojej pracy. Szczególne miejsce w jego opowieści zajęli agresywni kibice Legii, których "wyróżnił" jako najbardziej brutalnych.

Funkcjonariusz, który jest bohaterem artykułu "The Athletic", przedstawiany jest jako lubiany przez lokalne środowisko człowiek, przywiązany do klubu Leicester City. W ostatnich latach miał pracować przy wszystkich domowych meczach tej drużyny.

Dave Stevens stwierdził, że wobec gry w fazie grupowej Ligi Europy z rywalami takimi jak Napoli, Spartak Moskwa i Legia Warszawa, stanął wobec największego wyzwania w swojej karierze. Ryzyko starć grup kibicowskich każdej z tych drużyn oceniano wysoko.

Legia Warszawa. Kibice mistrzów Polski zaatakowali policję podczas meczu z Leicester City

Liga Europy. Kibice Legii Warszawa starli się z policją

- Użyli flagi sektorowej za zasłonę, po rozwinięciu jej i uniesieniu nad głowami ubrali maski, później odpalili środki pirotechniczne - opowiadał Stevens o początku zamieszek, do jakich doszło na stadionie Leicester podczas meczu z Legią.

Reklama

By przejść do głosowania - kliknij w tym miejscu!

Chwilę później doszło do ataku kibiców przyjezdnych na policję. W wyniku starć fizycznych jeden z policjantów stracił przytomność, dwóch innych trafiło do szpitala. To był najpoważniejszy tego typu incydent na King Power Stadium od lat - Agresja od kibiców Legii była najgorszą, z jaką się spotkałem - stwierdził Stevens.

Jego raport będzie jednym z czynników, które pod uwagę weźmie Komisja Dyscyplinarna UEFA. To ta komórka zdecyduje o przyznaniu kary, jaka prawdopodobnie zostanie nałożona na mistrzów Polski do końca grudnia 2021 roku.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje