Reklama

Reklama

Legia - Zagłębie. Vranjesz zadebiutuje na obronie?

Legia Warszawa w piątek zagra z Zagłębiem Lubin w meczu 8. kolejki Ekstraklasy. Trener Henning Berg będzie miał potężny problem z zestawieniem środka obrony. Jutro nie wystąpią Jakub Rzeźniczak i Michał Pazdan.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Rzeźniczak nazbierał już komplet żółtych kartek i teraz czeka go mecz pauzy. Z kolei Pazdan nie wyleczył jeszcze urazu, którego nabawił się podczas meczu eliminacji Ligi Europejskiej z Zorią Ługańsk. W związku z tym Berg został z tylko jednym nominalnym środkowym obrońcą - Igorem Lewczukiem. Kto zagra obok niego?

- Nie uważam, że to wielki problem. Nie patrzę na to, kogo mi brakuje, ale jak mogę zbudować najsilniejszy skład. Ich nieobecność będzie szansą dla tych, którzy do tej pory grali mniej - uspokaja Norweg.

Reklama

Ale problem faktycznie jest. Na środku obrony mógłby zagrać Tomasz Jodłowiec, ale od dłuższego czasu występuje w pomocy. Lepiej w drugiej linii czuje się też 19-letni Robert Makowski, który ostatnio dostaje od Berga coraz więcej szans. Czy związku z tym szansę debiutu dostanie Stojan Vranjesz? Wiele na to wskazuje. Bośniak to wprawdzie także defensywny pomocnik, ale występował już w Lechii Gdańsk w obronie. Berg nie chce odkrywać kart, ale daje spore szanse sprowadzonemu niedawno piłkarzowi.

- Vranjesz od półtora roku jest w meczowej formie, do tego występował w polskiej lidze, więc nie będzie miał problemów z aklimatyzacją - przewiduje Norweg.

Obok sprowadzonego z Lechii piłkarza po raz pierwszy w koszulce z "elką" na piersi może też zagrać Iwan Triczkowski. - Iwan nie grał przez sześć miesięcy. To świetnie wyszkolony technicznie piłkarz, do tego ma już spore doświadczenie. Jest coraz bliżej swojej optymalnej formy fizycznej i znajdzie się w meczowej osiemnastce, jeśli na ostatnim treningu nie wydarzy się nic nieprzewidzianego - zdradza Berg.

Meczem z Zagłębiem Legia wraca do ligowego rytmu. W związku z przerwą na mecze drużyny narodowej piłkarze Henninga Berga nie wysilali się ostatnio za bardzo. Podczas gdy inne drużyny solidnie trenowały, Norweg wysłał swoich piłkarzy na... krótkie wakacje.

- Cała liga nie gra blisko 60 meczów w sezonie, więc zespoły mają więcej czasu na regeneracje. U nas tak nie jest. W ciągu poprzednich 7 tygodni rozegraliśmy 15 spotkań. Do tego jesteśmy poddawani dużej presji. Podczas wolnego piłkarze dostali program treningowy, nie było tak, że cały dzień leżeli sobie na sofach. Dbali o swoją formę fizyczną. Kiedy wrócili w niedzielę, byli w dobrej formie i do tego głodni gry - zakończył Berg.

Początek meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin w piątek o godzinie 20.30

Krzysztof Oliwa

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL