Legia zaczęła marsz po obronę Pucharu Polski

Obrońcy trofeum - piłkarze Legii Warszawa wygrali w Katowicach 3-0 z drugoligowym Rozwojem w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. W kolejnej fazie Legia zagra z Górnikiem Zabrze.

Puchar Polski: sprawdź terminarz, strzelców i wyniki NA ŻYWO

W pierwszej połowie grający w drugiej lidze gospodarze próbowali nawiązać walkę z mistrzem Polski. Mieli trzy podbramkowe sytuacje, żadnej nie wykorzystali.

Legioniści byli zdecydowanie bardziej skuteczni i już do przerwy rozstrzygnęli kwestię awansu. Dwa gole Marka Saganowskiego rozdzieliło trafienie Jakuba Koseckiego.

Na stadionie zabrakło kibiców gości.

- Złożyli zamówienie na 80 biletów, przyjechało ich dwa razy tyle. Policja nie zgodziła się na wpuszczenie tej dodatkowej grupy, posiadacze biletów też nie zdecydowali się na wejście na sektor - powiedział rzecznik Rozwoju Marcin Nowak.

W efekcie sympatycy stołecznej drużyny pozostali za płotem, skąd od czasu do czasu okrzykami wspierali swoich ulubieńców.

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem mediów - akredytowało się na nim 61 dziennikarzy i fotoreporterów.

Rozwój Katowice - Legia Warszawa 0-3 (0-2)

Awans: Legia Warszawa

Bramki: 0-1 Marek Saganowski (16.), 0-2 Jakub Kosecki (39.-głową), 0-3 Marek Saganowski (46.).

Żółte kartki: Rozwój Katowice - Robert Mandrysz.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów 1 000.

Rozwój: Mateusz Sławik - Szymon Kapias, Dawid Domański, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk - Adam Żak (79. Łukasz Kut), Damian Gacki, Robert Mandrysz, Robert Tkocz, Maciej Wolny (46. Wojciech Król) - Sebastian Gielza (60. Tadeusz Tyc).

Legia: Wojciech Skaba - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Mateusz Cichocki, Tomasz Brzyski - Michał Kucharczyk (46. Henrik Ojamaa), Daniel Łukasik (69. Ivica Vrdoljak), Hélio Pinto, Miroslav Radović, Jakub Kosecki - Marek Saganowski (58. Wladimer Dwaliszwili).