Reklama

Reklama

Legia Warszawa zremisowała z FC Koeln 2-2

​Legia Warszawa zremisowała z FC Koeln 2-2 w drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Wyrównującą bramkę w 90. minucie spotkania z rzutu wolnego zdobył Helio Pinto. Wcześniej do siatki trafił Henrik Ojamaa.

​Legia Warszawa zremisowała z FC Koeln 2-2 w drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Wyrównującą bramkę w 90. minucie spotkania z rzutu wolnego zdobył Helio Pinto. Wcześniej do siatki trafił Henrik Ojamaa.

W zespole z Niemiec aktywni byli dwaj Polacy - Sławomir Peszko oraz Adam Matuszczyk, który zagrał z opaską kapitana.

Po kilku bezskutecznych próbach, Legii w końcu udało się osiągnąć cel w 17. minucie. Podanie na lewym skrzydle otrzymał Raphael Augusto, który ile sił w nogach pobiegł do końcowej linii i w ostatniej chwili dośrodkował na długi słupek. W polu karnym drużyny z Kolonii najlepiej odnalazł się Henrik Ojamaa, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Zespół z zachodniej części Niemiec również miał kilka szans, a jedną z nich udało im się zamienić na bramkę w 23. minucie. W "szesnastce" Legii, podczas walki o piłkę, Bartosz Bereszyński przewrócił jednego z rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcel Risse i bez większych problemów umieścił ją w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Niemców. Po niespełna dziesięciu minutach wyszli oni na prowadzenie. Po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska, na lewej stronie futbolówkę otrzymał Maurice Exlager, ruszył skrzydłem i pokonał Konrada Jałochę, który w przerwie zmienił Duszana Kuciaka.

Po nieco ponad godzinie gry przewaga FC Koeln powinna być jeszcze bardziej okazała. Kazuki Nagasawa otrzymał podanie z lewego skrzydła i oddał strzał z pierwszej piłki. Bardzo szczęśliwie nogami interweniował jednak Jałocha.

Aż do ostatniej minuty zawodnicy z Warszawy robili wszystko, by doprowadzić do remisu. Bardzo aktywny był Guilherme, który raz za razem szarżował prawą flanką. Po jednej z akcji został sfaulowany na wysokości pola karnego przez Daniela Halfara. Piłkę ustawił sobie Helio Pinto i znakomitym strzałem na krótki słupek pokonał Marcela Schuhena, doprowadzając do remisu. Po chwili arbiter zakończył spotkanie.

Reklama

Legia Warszawa - FC Koeln 2-2 (1-1)

Bramki: Ojamaa (17.), Pinto (90.) - Risse (23., karny), Exslager (54.)

Legia Warszawa: Dušan Kuciak (46. Konrad Jałocha) - Bartosz Bereszyński (80. Łukasz Broź), Jakub Rzeźniczak (80. Alan), Iñaki Astiz (46. Dossa Júnior), Tomasz Brzyski (46. Jakub Wawrzyniak) -. Michał Kucharczyk (67. Guilherme), Ivica Vrdoljak (67. Hélio Pinto), Tomasz Jodłowiec (46. Daniel Łukasik), Miroslav Radović (76. Jakub Arak), Raphael Augusto (80. Aleksander Jagiełło) - Henrik Ojamaa (46. Patryk Mikita).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama