Reklama

Reklama

Legia Warszawa zdobyła 15. tytuł mistrza Polski

Legia Warszawa świętuje 15. tytuł mistrzowski! W środowy wieczór Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Jagiellonią Białystok, a tym samym stracił matematyczną szansę na wyprzedzenie drużyny prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza. Zespół Legii jest już samodzielnym rekordzistą w liczbie zdobytych mistrzostw Polski.

Losy mistrzowskiej korony zdawały się być rozstrzygnięte już od jakiegoś czasu. Ostatnią ekipą, która zachowała iluzoryczną szansę na zdetronizowanie Legii był Raków Częstochowa.

Podopieczni trenera Marka Papszuna stracili już jednak szansę na przegonienie stołecznej ekipy, tracąc punkty w spotkaniu z Jagiellonią. Dzięki temu piłkarze Legii mogli więc otworzyć szampany w dniu, w którym nie musieli wychodzić na ligowe boisko.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Reklama


Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2013/14, gdy tytuł zapewniła sobie - po bezbramkowym remisie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin - właśnie Legia.

15. tytuł mistrza Polski dla Legii

Teraz "Wojskowi" mogą cieszyć się z 15. już tytułu mistrza Polski, drugiego z rzędu i siódmego w ciągu ostatnich dziewięciu lat.

15. ligowy triumf oznacza, że Legia została najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. 14-krotnie mistrzostwo świętowały Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze

TB

Reklama

Reklama

Reklama