Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Legia Warszawa z własną kliniką

Tego będą mogły pozazdrościć Legii wszystkie kluby w Polsce. Już w marcu przyszłego roku przy Łazienkowskiej rozpocznie działalność profesjonalna klinika sportowa. - To absolutna nowość w polskim sporcie - przyznaje prezes mistrzów Polski Bogusław Leśnodorski.

Na ponad 900 metrach kwadratowych powstanie placówka, jakiej jeszcze nie było; z profesjonalną diagnostyką, najlepszymi specjalistami i doskonałym sprzętem. - To efekt naszej współpracy z ENEL-MED-em. Technologia, którą będziemy dysponować, to prawdziwy kosmos, a w połączeniu z wykwalifikowanym sztabem medycznym, który mamy do dyspozycji, uda nam się stworzyć profesjonalną klinikę, z której będą korzystać nie tylko piłkarze Legii - mówi Leśnodorski.

Reklama

- Naszym problemem już od dawna było to, że usługi medyczne świadczono nam w wielu placówkach, rozsianych nie tylko po Warszawie, ale też po całej Europie. To tworzyło określone problemy, zawodnicy byli zmęczeni podróżowaniem, wydłużało to diagnozę, leczenie i wreszcie sam powrót na boisko. Teraz wierzę w to, że uda nam się rozwiązać te problemy - podkreśla wiceprezes klubu z Łazienkowskiej Jacek Szumielewicz.

- To ogromna inwestycja, warta gigantycznych pieniędzy. Legii nie byłoby stać na jej sfinansowanie, bierze to na siebie ENEL-MED, my dajemy swoich lekarzy. Powstanie najlepsze centrum diagnostyczne w Polsce. Myślę, że nie będziemy musieli korzystać już z pomocy innych lekarzy i klinik - dodaje prezes Legii.

Poradnia ma być wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Ogromne wrażenie robią m.in. urządzenia do rehabilitacji, m.in. bieżnia antygrawitacyjna, dzięki której kontuzjowany zawodnik będzie mógł pracować nad wydolnością i wzmacnianiem mięśni, nie obciążając kontuzjowanych części ciała.

Dzięki klinice przy Łazienkowskiej, legionistom nie będą już grozić takie historie jak w przypadku Tomasza Brzyskiego. Obrońca Legii doznał kontuzji w piątkowy wieczór w meczu z Lechia. Na pełną diagnozę trzeba było czekać do poniedziałku. - Dostęp do rezonansu magnetycznego i fachowej konsultacji w soboty i niedzielę jest praktycznie niemożliwy. Dzięki własnej klinice ten problem zniknie, bo wszyscy specjaliści będą dostępni w jednym miejscu i w określonym czasie - podkreśla Leśnodorski.

To dopiero pierwszy krok w rozwoju infrastruktury medycznej. - Marzy nam się stworzenie laboratorium z prawdziwego zdarzenia. Medycyna, a zwłaszcza ortopedia rozwijają się w szaleńczym tempie. Otworzenie kliniki to pierwszy krok. Dzięki niemu będzie o rok do tyłu za najlepszymi w tej dziedzinie - czyli Bayernem, Milanem i Barceloną - twierdzi Leśnodorski.

Klinika enel-med-sport ma służyć nie tylko piłkarzom Legii. Klub już szykuje specjalną ofertę rabatową dla kibiców stołecznego klubu. Przygotowaliśmy już pakiet zniżek dla posiadaczy karnetów. Na konsultacje i badania wyniosą one pomiędzy 10 i 15 procent. Z kolei wizyta stomatologiczna ma być aż o połowę tańsza.

Krzysztof Oliwa

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Ekstraklasa | klinika

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje