Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Legia Warszawa. Vuković: Mógł nas zatrzymać tylko koronawirus

- Rok temu wszyscy złapali mnie za jedno słówko, ale ono jest jedno z kluczowych i powtórzę je dziś. Grając w Legii trzeba zapier…. Nie tylko o tym mówić, ale pokazać to na boisku – powiedział Aleksandar Vuković tuż po zdobyciu tytułu mistrzowskiego.

Serbski szkoleniowiec jak rok temu po ostatnim meczu nieudanego sezonie, w którym Legia straciła tytuł, w sobotę po zwycięstwie z Cracovią, które przypieczętowało zdobycie trofeum, odniósł się w mocno emocjonalnie do tego, co wydarzyło się w minionym roku.

O meczu z Cracovią

Reklama

Trudno zagrać lepsze spotkanie z gatunku meczów o mistrzostwo, kiedy przeciwnik ma swoją jakość i niewiele do stracenia. My byliśmy po nieudanych spotkaniach. Dlatego to był mecz w którym trudno wymagać od drużyny więcej. Mieliśmy swoje problemy, nie o wszystkich wszyscy wiedzą. Do tego na początku spotkania kontuzji doznał jeszcze Andre Martins. Wygraliśmy 2-0, tymczasem mogło być tylko wyżej.

O słowach sprzed roku

To zasłużone mistrzostwo. Chcę podziękować chłopakom za to, że spełnili oczekiwania. Rok temu wszyscy złapali mnie za jedno słówko, ale ono jest jedno z kluczowych i powtórzę je dziś. Grając w Legii trzeba zapier.... Nie tylko o tym mówić, ale pokazać to na boisku To jest tylko jeden z aspektów, ale nie do pominięcia, żeby ten klub funkcjonował tak jak powinien. Zapowiedziałem wtedy, że stworzymy taką drużynę nawet kosztem tego, że radość z tego będzie miał inny trener. Życie pokazało, że ja też się z nimi dziś cieszę z mistrzostwa.

O sezonie

To co zawodnicy pokazali w trakcie tego sezonu jest godne wszelkich pochwał i podziwu. Nie wydaje się, że można szybciej funkcjonować niż my zaczęliśmy (funkcjonować). Kończyliśmy okienko transferowe w sierpniu i wtedy mieliśmy ludzi jakich chcieliśmy mieć. Wiedziałem, że to jest drużyna, którą stać na to, żeby grała w piłkę tak jak będziemy tego chcieli.

Jedyne co nas mogło zatrzymać to koronawirus. Nawet po tym drużyna nic nie straciła aż do meczu u siebie z Piastem (1-1).

Rok temu zauważymy że oprócz Jędrzejczyka, Martinsa ewentualnie Vesovicza nikt na nich nie liczył. Dziś wszyscy mówią o takich zawodnikach jak Karbownik, Majecki, którego już z nami  nie ma, o Antliczu, Kante, Wszołku i innych. O ludziach, których wyciągnęliśmy z szafek, z głębokiej rezerwy.

Dowiedz się więcej na temat: Aleksandar Vuković | Legia Warszawa | PKO BP Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje