Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Legia Warszawa ukarana przez UEFA. Powodem zachowanie kibiców

Legia Warszawa została ukarana przez UEFA częściowym zamknięciem stadionu oraz grzywną. Powodem decyzji jest zachowanie kibiców "Wojskowych", którzy podczas listopadowego meczu z Napoli m.in. użyli środków pirotechnicznych.

4 listopada w ramach czwartej kolejki rozgrywek grupowych Ligi Europy warszawska Legia podjęła na własnym stadionie zespół SSC Napoli. Starcie to zakończyło się zwycięstwem włoskiej ekipy 4-1, jednak zostanie ono zapamiętane nie tylko przez wydarzenia na murawie, ale także z powodu kary, jaką UEFA nałożyła na "Wojskowych" w związku z meczem.

Jak bowiem ogłosiła europejska federacja, zespół ze stolicy Polski zostanie zdyscyplinowany z powodu zachowania kibiców, którzy użyli w trakcie potyczki środków pirotechnicznych oraz blokowali stadionowe przejścia.

Reklama

Liga Europy. Legia Warszawa ukarana, choć z pewnym "ale"

Legia po pierwsze będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 40 tys. euro. Po drugie zaś północna trybuna klubowego stadionu (a więc słynna "Żyleta") ma zostać zamknięta na jeden mecz w europejskich pucharach.

Dobrą informacją dla mistrzów Polski jest jednak to, że częściowe zamknięcie ich obiektu zostało zawieszone. Okres próby w tym przypadku potrwa przez dwa lata, licząc od dnia ogłoszenia decyzji UEFA.

Liga Europy. Legia Warszawa zakończyła swoją przygodę z tegorocznymi rozgrywkami

Drużyna z Warszawy w swoim ostatnim meczu w Lidze Europy uległa moskiewskiemu Spartakowi 0-1 i zaprzepaściła swoją szansę na dalszy udział w rozgrywkach europejskich, zajmując ostatnie miejsce w grupie C.

Na krajowym podwórku Legia swój kolejny mecz rozegra 12 grudnia z Wisłą Płock w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Obecnie zespół trenowany przez Marka Gołębiowskiego zajmuje 16. miejsce w tabeli.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje