• 6 .Śląsk Wrocław (28 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (25 pkt.)

Legia Warszawa U19 - Sporting U19 2-0 w młodzieżowej Lidze Mistrzów

Młodzieżowa drużyna Legii Warszawa wygrała u siebie w meczu ostatniej kolejki Ligi Mistrzów ze Sportingiem 2-0. Dla polskiej ekipy było to pierwsze zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Bramki dla Legii zdobywali Mateusz Praszelik i Konrad Michalak.

Legioniści w starciu ze Sportingiem nie grali o wysoka stawkę. Goście jednak wygraną z polską ekipą mogli przypieczętować sobie awans do kolejnej rundy. "Lwy" walczą o wyjście z grupy z Borussią, która przed tym spotkaniem miała tylko jeden punkt mniej. Awans Sportingu był uzależniony od meczu Borussii z Realem Madryt. Niemiecka drużyna wygrała jednak z "Królewskimi" (3-1) i zapewniła sobie awans z drugiego miejsca.

Legia bardzo szybko zaczęła strzelanie w Pruszkowie. Już w trzeciej minucie prowadzenie zapewnił gospodarzom 16-letni Mateusz Praszelik, który debiutował w tych rozgrywkach. Zawodnik znakomicie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne rywala i dokładając tylko nogę posłał futbolówkę do siatki.

Do przerwy więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Legia dołożyła jednak drugiego gola tuż na początku drugiej połowy. W 55. minucie gry Konrad Michalak wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie na 2-0. Po bardzo ładnym podaniu Aleksandra Wańka z głębi pola, piłkarz wpakował piłkę do bramki rywala.

Młoda Legia w tej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów wygrała tylko jeden mecz. Zanotowała ponadto trzy porażki i dwa remisy. Legioniści przygodę z Ligą Mistrzów zakończyli z pięcioma punktami na koncie. Bilans bramek 10-12.

Dowiedz się więcej na temat: młodzieżowa Liga Mistrzów | Legia Warszawa U19