Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Trabzonspor chce pozyskać Michała Pazdana

Powraca temat transferu Michała Pazdana do ligi tureckiej. Tym razem poważnie zainteresowany pozyskaniem naszego reprezentacyjnego obrońcy jest Trabzonspor.

Sprawdź, jak Trabzonspor radzi sobie w tureckiej ekstraklasie

Informacje o zainteresowaniu tureckich klubów Pazdanem pojawiają się od miesięcy, ale zapowiadane transfery do Galatasaray czy Besiktasu nie doszły do skutku.

Teraz, jak informuje tr.beinsports.com, Polaka chce pozyskać Trabzonspor, który zawodzi na początku nowego sezonu (dopiero 12. miejsce po 11 kolejkach) i chce wzmocnić skład.

Przedstawiciele klubu z Trabzonu mieli przyjechać, aby zobaczyć Pazdana w akcji, a władze Trabzonsporu są zdecydowane rozpocząć negocjacje z Legią w sprawie kwoty odstępnego.

Reklama

Michał Pazdan jest etatowym stoperem reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę. Przed rokiem zaliczył bardzo udane mistrzostwa Europy we Francji, dzięki czemu wzrosła jego wartość rynkowa. Nie doszło jednak do transferu do Besiktasu, który kusił go lukratywną ofertą. Pozostał w Legii i jesienią 2016 roku przedłużył kontrakt do 2019 roku. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", w umowie piłkarza znalazła się kwota odstępnego w wysokości 2,5 mln euro.

Także przed obecnym sezonem sporo mówiło się o tym, że odejdzie, czego potwierdzeniem miało być zakontraktowanie przez Legię Inakiego Astiza. Pazdan nie zdecydował się jednak na oferty z klubów arabskich i Chin, nie doszły też do skutku anonsowane transfery do Newcastle United, Crystal Palace czy FC Koeln.

W tym sezonie rozegrał 19 meczów w barwach Legii. Był też powołany m.in. na ostatnie w tym roku mecze reprezentacji z Urugwajem i Meksykiem, ale z powodu kontuzji stawu skokowego, jakiej doznał w meczu ligowym z Pogonią Szczecin, selekcjoner odesłał go do klubu na dalsze leczenie.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy