Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Tomasz Jodłowiec odejdzie do Podbeskidzia Bielsko-Biała?

Kariera Tomasza Jodłowca od pewnego czasu nie toczy się tak, jak powinna. Piłkarz po zakończeniu Euro 2016 jest cieniem samego siebie i niewykluczone, że niebawem opuści szeregi Legii Warszawa. Kierunek do którego może odejść "Jodła" jest dość sensacyjny, gdyż o możliwości pozyskania gracza poinformował dyrektor sportowy Podbeskidzia Bielsko-Biała Andrzej Rybarski.

- Z wiarygodnych źródeł dotarła do nas informacja, o tym, że moglibyśmy pozyskać Tomasza Jodłowca. Jednak bardzo zdecydowanie pragnę podkreślić, że jeżeli miałoby do tego dojść, to musimy być bardzo dobrze przygotowani pod względem organizacyjnym - powiedział dyrektor sportowy Podbeskidzia Andrzej Rybarski w rozmowie z "Katowickim Sportem".

Odejście Jodłowca do klubu pierwszoligowego byłoby co najmniej sensacyjne. Piłkarz ten jeszcze niedawno regularnie grał w reprezentacji Polski - wystąpił we wszystkich spotkaniach Euro 2016, w tym z Ukrainą w pełnym wymiarze czasu. "Jodła" był także podstawowym zawodnikiem podczas kluczowych meczów eliminacyjnych z Niemcami.

Reklama

Po udanych mistrzostwach zaczął się regres środkowego pomocnika. W zeszłym sezonie utracił miejsce w pierwszej jedenastce Legii, w tym także sporadycznie pojawia się na boisku od pierwszej minuty. Aż ośmiokrotnie zabrakło go w kadrze meczowej podczas ligowych pojedynków.

Problemem, który może stanąć na drodze do sprowadzenia zawodnika jest gaża Jodłowca. Pomocnik w Legii zarabia około 100 tysięcy złotych miesięcznie, a Podbeskidzia nie stać na opłacenie podobnie wysokiego kontraktu. Zwłaszcza, że kontrakt Jodłowca jest jeszcze ważny przez 2,5 roku.

Argumentem, który mógłby skłonić piłkarza do tego kroku, byłby fakt powrotu w rodzinne okolice. Jodłowiec pochodzi bowiem z Żywca, a niedawno wybudował dom w okolicach Bielska-Białej.

WG

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

1. liga - wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy