Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Tłumy wpłacają na klub, by pokryć z nawiązką karę UEFA za oprawę

W zaledwie dwa dni po tym, jak UEFA nałożyła na Legię Warszawa karę za niedrożne przejścia, a przede wszystkim oprawę kibicowską, podczas meczu z Astaną, tłumy fanów zebrały ponad 320 tys. zł, by pokryć straty mistrzów Polski i wspomóc finansowo żyjących powstańców.

UEFA nałożyła na Legię karę grzywny w wysokości 35 tys. euro, czyli ok. 148 tys. zł. Dla Europejskiej Unii Piłkarskiej każdy baner kibicowski, nienawiązujący do piłkarskiego wydarzenia, jest nielegalny. Dlatego Legia została ukarana za ten głoszący prawdę o "Powstaniu Warszawskim".

Nazajutrz po 73. rocznicy wybuchu Powstania, fani Legii napisali na gigantycznej oprawie:

"W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi".

Grafika i napis odbiły się szerokim echem na całym świecie, a w Polsce zsolidaryzowały kibiców.

Na Pomagam.pl fani założyli sobie zebranie 400 tys. zł. W dwa dni ponad 8,5 tysiąca ludzi wpłaciło ponad 320 tys. zł! Prowadzący akcję portal zrzekł się prowizji.

Reklama

W tej sytuacji pieniądze na uefowską karę już są zebrane, nadwyżka wspomoże żyjących powstańców. 

MiBi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy