Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Saganowski żegna się z klubem

Marek Saganowski negocjuje warunki rozwiązania umowy z Legią Warszawa. Do tej pory pełnił w niej rolę członka sztabu szkoleniowego. Czeka na niego oferta z drugoligowego Motoru Lublin.

Saganowski ma rozpocząć samodzielną karierę trenerską. Dotychczas prowadził tylko ekipę juniorów Legii. Teraz po raz pierwszy odpowiadać ma za zespół seniorów.

Przy Łazienkowskiej w ostatnim czasie pełnił rolę asystenta Aleksandara Vukovicia. W poprzednim sezonie wspólnie świętowali tytuł mistrza Polski. Po zwolnieniu Serba stołeczny zespół przejął Czesław Michniewicz. Z "Saganem" nie jest mu jednak po drodze. Rozstanie było tylko kwestią czasu.

Jak donosi serwis sport.tvp.pl, Saganowski ustala obecnie warunki odejścia z klubu. Najbardziej prawdopodobny wariant to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Stosownego komunikatu należy się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Do Motoru ściągają 42-latka ludzie, którzy pracowali w Legii. W lubelskim klubie członkiem rady nadzorczej jest Bogusław Leśnodorski, a funkcję dyrektora sportowego objął tam Michał Żewłakow. To oni zdecydowali o angażu Saganowskiego, który na trenerskim stanowisku zastąpić ma Mirosława Hajdę.

Motor zajmuje obecnie miejsce w środku drugoligowej tabeli. Plany na przyszłość? Awans do Ekstraklasy w ciągu najbliższych pięciu lat. Środków na realizację tego celu nie powinno zabraknąć. Za projektem stoi Zbigniew Jakubas, obecnie jeden z najbogatszych Polaków.     

UKi

Druga liga - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy