Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Legia Warszawa pozyskała czterech nowych piłkarzy

​Napastnik Sadam Sulley z Ghany i skrzydłowy Alban Sulejmani z Macedonii oraz dwaj młodzi piłkarze z Chorwacji to pierwsze letnie transfery Legii Warszawa. Działacze mistrzów Polski poinformowali o nich wczoraj w audycji "TOK gra Legia".

Ekstraklasa. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Gośćmi programu "TOK gra Legia" na antenie radia TOK FM byli wczoraj: prezes mistrzów Polski Bogusław Leśnodorski oraz odpowiedzialni za wzmocnienia Michał Żewłakow i Dominik Ebebenge.

Ten ostatni ujawnił, że Legia już teraz dopięła cztery transfery nowych zawodników. Z tej czwórki dwóch piłkarzy będzie aspirowało do pierwszego zespołu, pozostali dwaj dostaną szansę w rezerwach.

Reklama

Pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez Legię jest Ghanijczyk Sadam Sulley. - To 20-letni napastnik, który ostatnio grał w Afryce. Wyróżnia się dobrymi warunkami fizycznymi, jest niezły technicznie i bramkostrzelny - opisał go Ebebenge.

Drugi nowy piłkarz Legii to Macedończyk Alban Sulejmani, który do tej pory występował w klubie Renova, w którym zagrał osiem meczów. W ubiegłym roku był już na testach w stołecznym zespole. - - Na testach zaprezentował się dobrze. To boczny pomocnik, który może zagrać także w ataku. Dla nas to zawodnik rozwojowy, o dużym potencjale - mówił o Sulejmanim Żewłakow.

Obaj zawodnicy podpisali 4-letnie kontrakty z Legią. Działacze dodali także, że kontrakty z Legią podpisali już dwaj chorwaccy piłkarze, którzy będą grali w rezerwach. Nie podano nazwisk tych graczy.

- Jeśli okaże się, ze Chorwaci będą prezentowali się bardzo dobrze, to może ich wypożyczymy. To są młodzi zawodnicy, którzy na razie będą grali w drugiej drużynie - powiedział Żewłakow.

Piłkarze Legii przebywają obecnie na urlopach. Pierwszy trening po krótkiej przerwie został zaplanowany na 9 czerwca. Dzień później mistrzowie Polski wyjadą na zgrupowanie do Warki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama