Legia Warszawa pokonała ekipę Grzegorza Krychowiaka! Straty odrobione z nawiązką

W meczu towarzyskim rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Legia Warszawa pokonała 2-1 FK Krasnodar z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Gole dla stołecznego klubu strzelili Josue oraz Mateusz Wieteska.

Mecz poprzedziła minuta ciszy, a piłkarze Legii Warszawa zagrali w czarnym opaskach czcząc pamięć zmarłego Wiktora Bołby - kustosza Muzeum Legii Warszawa.

Po pierwszej połowie Krasnodar prowadził jedną bramką, którą zdobył w 12. minucie Maciel Wanderson.

Legia Warszawa pokonała Krasnodar z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie

Legia Warszawa mogła szybko doprowadzić do wyrównania, lecz miała sporego pecha. W jednej z kolejnych akcji Patryk Sokołowski obił słupek, a dobitka Jakuba Kwiatkowskiego wylądowała na poprzeczce.

W 27. minucie plac gry musiał opuścić Mattias Johansson, który ucierpiał w starciu z Grzegorzem Krychowiakiem. Jego miejsce na placu gry zajął Lindsay Rose.

W przerwie trener Krasnodaru kompletnie przebudował skład swojej drużyny. Wykorzystał do Josue, który w 54. minucie płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. W końcówce zwycięstwo Legii Warszawa zapewnił Mateusz Wieteska, który strzelił gola głową po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego.