Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 4-2. Czesław Michniewicz: Dużo punktów do zdobycia, dużo punktów do stracenia

- Bardzo ważne zwycięstwo, w kontekście tego, że graliśmy z wiceliderem. Uciekliśmy na 10 punktów. Ale przed nami siedem kolejek, dużo punktów do zdobycia, dużo punktów do stracenia. Koncentracja musi być nadal na najwyższym poziomie – mówił po meczu z Pogonią Szczecin trener Legii Czesław Michniewicz.

- Pierwsza połowa bardzo dobra. Wszystko nam wychodziło. Strzeliliśmy piękne bramki, ale - jak to my - potrafimy sprezentować bramkę przeciwnikowi, dać mu trochę tlenu do szatni - oceniał pierwszą połowę po spotkania szkoleniowiec lidera Ekstraklasy. Legioniści po kwadransie prowadzili 3-0, strzelili jeszcze jedną bramkę, ale stracili gola w ostatniej minucie tej części gry.

- W przerwie powiedzieliśmy sobie co musimy zmienić, ale nie wiedziałem, ze ta zmiana pójdzie w takim kierunku. Przestaliśmy szukać piątej bramki. Skupiliśmy się tylko na rozgrywaniu piłki. Nie byliśmy na piątą bramkę. Pogoń zwietrzyła swoją szansę, chciała atakować dużą ilością zawodników - analizował grę Legii po przerwie Michniewicz.

Reklama

- Skąd taka dysproporcja między pierwszą a drugą połową? Mówiłem o tym zawodnikom w szatni. Chciałbym, żeby jedna bramka w przyszłości, przy wyniku 4:1, nie zmieniała naszego oblicza, żebyśmy dalej byli świadomi siły, umiejętności i grali w taki sposób jak do 45. minuty. Bo to był naprawdę świetny mecz w naszym wykonaniu. Ale, niestety, gol rywali trochę nas zablokował w drugiej połowie. I nie stwarzaliśmy tak wielu sytuacji, nie byliśmy tak dobrze zorganizowani w ofensywie i defensywie - dodał.

- Martwi mnie to, że kolejny raz sprezentowaliśmy rzut karny - tak było z Wartą, tak było teraz. W zupełnie niegroźnej sytuacji przeciwnik dostał rzut karny, jak najbardziej  słuszny. I do końca były emocje - mówił trener mistrzów Polski.

Czy świadomość, że Legia praktycznie zdobyła mistrzostwo Polski zblokowała drużynę po szybkim objęciu prowadzenia 3-0? - Nie myślimy w ten sposób. Każdy podchodzi z pokorą i szacunkiem do rozgrywek. Zostało siedem meczów, 21 punktów, tabela może wyglądać jeszcze inaczej. Cieszymy się, że mamy taką przewagę, ale to jeszcze nie jest koniec sezonu - stwierdził Michniewicz.

ok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje