Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Pekhart zakażony koronawirusem

Tomasz Pekhart otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie przeprowadzono podczas zgrupowania reprezentacji Czech. Tym samym potwierdziły się podejrzenia, jakie narastały od ponad tygodnia.

Pierwsze niepokojące symptomy pojawiły się u zawodnika już 2 listopada. W przerwie ligowego meczu z Wartą Poznań zgłosił problemy z węchem. Mimo to wyszedł na drugą połowę i przebywał na murawie aż do 75. minuty.

Przed przerwą zdążył wpisać się na listę strzelców. Po końcowym gwizdku nikt jednak nie dyskutował o jego bramce. Skupiono się na fakcie, że piłkarz z objawami chorobowymi został przez sztab trenerski Legii posłany do gry. 

Pekhart został poddany w Warszawie testom na obecność koronawirusa. Gdy wynik okazał się niejednoznaczny, zarządzono powtórzenie badania. W minioną niedzielę klub poinformował, że zawodnik jest zdrowy.

Od początku bieżącego tygodnia 31-letni napastnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Czech. Tam również dwukrotnie przeszedł test. Pierwszy dał wynik negatywny, drugi - potwierdził u zawodnika infekcję wirusem Sars-Cov-2.  

"Przed rozpoczęciem treningów z kadrą narodową czeska federacja, zgodnie z obowiązującymi przepisami, koordynowała badania zawodników pod kątem wirusa SARS-CoV-2. Wynik testu Tomasa Pekharta był ujemny i pozwolił na jego treningi z reprezentacją. Kolejne badanie przeprowadzone zostało przed meczem z drużyną Niemiec i w tym wypadku wynik okazał się pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i pozostaje pod stałą obserwacją sztabu medycznego" - czytamy w komunikacie Legii. 

Reklama

W środę wieczorem Czesi zmierzą się towarzysko w wyjazdowej potyczce z Niemcami.

UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy