Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Jagiellonia Białystok (8 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Legia Warszawa. Oświadczenie klubu po wypowiedzi Zbigniewa Bońka

Nie milkną echa niedawnego wywiadu, którego Zbigniew Boniek udzielił "Przeglądowi Sportowemu". Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej skomentował odwołanie niedzielnego spotkania Superpucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią. Powodem takiej decyzji był przypadek koronawirusa w sztabie szkoleniowym stołecznej ekipy.

Oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała o odwołaniu sobotniego meczu Superpucharu Polski w sobotę (08.08.2020). Komunikat mówił, że decyzja była motywowana bezpieczeństwem uczestników spotkania, mając na uwadze zakażenie w sztabie szkoleniowym Legii Warszawa. 

Odwołanie spotkania wzbudziło wiele kontrowersji. Prezes PZPN opowiedział o powodach decyzji związku w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

- Dlatego, że w Polskim Związku Piłki Nożnej pracują odpowiedzialni ludzie. Dostałem sygnał, że w jednym z klubów sanepid szuka masażysty z pozytywnym wynikiem. Nie było tak, jak niektórzy mi zarzucają, że dostałem informację od jednego z portali internetowych. W Legii zapomniano sprawdzić wynik badania masażysty, który przebywał z piłkarzami od rana do wieczora przez dziewięć dni. Zaznaczam, że mówimy o osobie, która nie była podejrzewana o zakażenie, a po prostu miała koronawirusa i mogła zarazić każdego z kim miała kontakt - powiedział Boniek. 

Teraz protokół postępowania jest jasny, drużyna musi być wyizolowana, a następnie trzeba wszystkim wykonać dwukrotnie testy wymazowe. We wtorek lub w środę ponownie. Tu chodzi o bezpieczeństwo zespołu. Udawanie, że coś się nie wydarzyło było pomyłką i jest groteskowe. Podobnie jak twierdzenie, że ten masażysta nie miał nic wspólnego z zespołem. Jeżeli tak będziemy podchodzić nawet do oczywistych spraw, to będzie źle. Każdy może się pomylić, ale trzeba mieć odwagę się przyznać. Jeżeli chodzi o odwołanie meczu o Superpuchar Polski, to dla PZPN jest to tylko i wyłącznie problem. Przygotowaliśmy paterę, medale, była przewidziana transmisja w Polsacie. Jak czytam, że związek źle coś zorganizował, to pytam: co źle zrobiliśmy? - dodał. 

Reklama

Rozmowa z prezesem PZPN-u została opublikowana dzisiaj rano i bardzo szybko odpowiedziała na nią Legia Warszawa. Stołeczny klub wydał obszerny komunikat, w którym odniósł się do wypowiedzi Bońka. 

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć treść oświadczenia Legii Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Zbigniew Boniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje