Reklama

Reklama

Legia Warszawa na wielkim minusie. Fatalne wyniki finansowe klubu

Fatalne wyniki finansowe Legii Warszawa. Stołeczny klub jest na wielkim minusie. W sezonie 2020/21 zanotował niemal 35 mln zł straty netto - wynika z dokumentów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Legia Warszawa ma za sobą bardzo nieudany czas. Piłkarze w ostatnich miesiącach fatalnie spisywali się na boisku. Stołeczny klub z wielkimi problemami także na polu finansowym.

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Legii Warszawa, które odbyło się w grudniu, zatwierdzono sprawozdanie finansowe klubu za sezon 2020/21. Przypomnijmy, że w tym okresie drużyna wywalczyła mistrzostwo Polski, a także dotarła do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Nie przełożyło się to jednak na stan klubowego budżetu.

Legia Warszawa straciła prawie 35 mln zł

Z dokumentów złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego, do których dotarł serwis "meczyki.pl", jasno wynika, że sytuacja mistrzów Polski jest fatalna. Za okres 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku Legia jako cała grupa kapitałowa zanotował stratę netto w wysokości 34,7 mln złotych.

Reklama

Legia Warszawa w trudnej sytuacji

Dla porównania,  za okres od 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 "Wojskowi" ogłosili zysk w wysokości 7,5 mln złotych. Mistrzowie Polski wręcz toną w długach. Zadłużenie Legii na 30 czerwca 2021 roku wynosiło ok. 192 mln zł, to o 20 mln więcej niż rok wcześniej.

CZYTAJ TAKŻE: TAM ODEJDZIE MAHIR EMRELI? BĘDZIE BLIŻEJ OJCZYZNY

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy