Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Legia Warszawa może zostać wykluczona z europejskich pucharów

Po rozróbach w Madrycie Legia Warszawa może otrzymać najwyższy wymiar kary od UEFA, czyli wykluczenie z pucharów, ewentualnie zamknięcie stadionu na wszystkie mecze. O możliwości tak drastycznej sankcji mówią już nawet przedstawiciele klubu.

- Przed meczem w Madrycie informowaliśmy opinię publiczną i kibiców, że nie ma już marginesu ze strony UEFA na żaden błąd - mówił na wczorajszym briefingu prasowym dyrektor Legii ds. kontaktu z mediami Seweryn Dmowski.

- Zagrożenie wykluczenia Legii z pucharów jest realne - dodał. - Tym trudniej jest mi zrozumieć motywację ludzi, którzy, wiedząc o tym, nie potrafią zapanować nad swoim zachowaniem, przynoszą Legii wstyd i ściągają na nią poważne konsekwencje - stwierdził Dmowski.

Z powodu zamieszek podczas meczu Legia - Borussia, mistrz Polski musi rozegrać rewanż z Realem Madryt przy pustych trybunach. Niestety realne są kolejne kary dla Legii po wtorkowych burdach w Madrycie.

Reklama

- Wydawałoby się, że ta straszna lekcja w postaci zamknięcia stadionu na mecz z Realem, nauczy czegoś ludzi mieniących się kibicami Legii. Niestety, to co się stało w Madrycie może być gwoździem do trumny na cały sezon. To jest już recydywa przez wielkie R - mówi były prezes PZPN-u Michał Listkiewicz, który dobrze zna realia działania UEFA.

- Zrobili ogromną krzywdę swojemu klubowi, piłkarzom, których rzekomo kochają i całej Polsce piłce - podkreślił.

- Nie spodziewam się wyrzucenia Legii z pucharów, ale zamknięcie stadionu na wszystkie mecze Legii w europejskich pucharach jest jak najbardziej realne - tak Listkiewicz skomentował skandaliczne zachowanie pseudokibiców Legii, którzy przed meczem z Realem w Madrycie w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów, wdali się w burdy z hiszpańską policją przed Stadionem Santiago Bernabeu.

- W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Madrycie klub zmienia zasady podróżowania na mecze wyjazdowe Legii. Od teraz nie będzie dostępu do wolnej sprzedaży biletów - poinformował wczoraj Dmowski.

Pięciu fanów Legii i trzech policjantów zostało rannych w zamieszkach pod stadionem Realu. Trzynastu pseudokibiców Legii stanie dziś przed sądem w Madrycie.

Liga Mistrzów: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL