Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Michniewicz: Poprawić skuteczność

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz przyznał, że sobotnim meczem ligowym w Szczecinie z Pogonią, że liczy na poprawę skuteczności swoich piłkarzy, bo okazji do zdobycia bramek stwarzają oni sporo. "Musimy nad tym pracować" - przyznał.

Legia po dłuższej przerwie od ligowych zmagań w szybkim tempie nadrabia zaległości. Mecze w niedzielę i środę przyniosły jej wygrane z KGHM Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław (2-1), co zaowocowało awansem mistrza Polski na czwarte miejsce w tabeli.

"Zmęczenie po meczu utrzymuje się do 48 godzin, a te jeszcze nie minęły, ale regeneracja przebiega prawidłowo, więc jestem dobrej myśli przed wyjazdem do Szczecina. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy zagrali ze Śląskiem, będą do dyspozycji na sobotni mecz" - powiedział szkoleniowiec stołecznego zespołu na konferencji prasowej.

Reklama

W środę krótko przed końcowym gwizdkiem boisko musiał opuścić Tomas Pekhart. Czech jest najskuteczniejszym graczem nie tylko Legii, ale i całej ligi.

"Jest po badaniach, na szczęście nie stało mu się nic groźnego. Ma obite żebra i mięśnie międzyżebrowe, w czwartek przechodził regenerację i mam nadzieję, że będzie do dyspozycji w sobotę. Zobaczymy, czy dziś będzie ćwiczył z całą drużyną. Nie jest do końca znana sytuacja z Rafaelem Lopesem, który ma drobne dolegliwości, wczoraj nie trenował też Luquinhas. Dziś wyjaśni się, czy polecą z nami do Szczecina" - poinformował Michniewicz.

Pogoń również miała miesięczną przerwę od występów ligowych, ale w jej przypadku spowodowane to było przypadkami koronawirusa w klubie i drużynie, co wiązało się z kwarantanną i zakazem treningów w grupie.

"Analizowaliśmy grę Pogoni. To bardzo zdyscyplinowana w drużynie, solidna w obronie, która straciła tylko cztery gole. Trudno jest przedostać się pod jej pole karne, czego w zresztą poniedziałek doświadczyła Lechia. Do tego solidny bramkarz. Z przodu doszedł Luka Zahovic, który stwarza wiele nowych możliwości. My jednak też mamy swoje atuty w ofensywie - stwarzamy sobie wiele okazji, ale musimy pracować nad skutecznością. Wiemy, że Pogoń miała problemy, przez pewien czas nie trenowała, więc zobaczymy, jak będzie wyglądała jej dyspozycja fizyczna. Wszystko będzie widoczne na boisku, wynik jest sprawą otwartą" - tłumaczył trener Legii.

Michniewicz jest zadowolony z pracy piłkarzy na treningach, których intensywność ma pomóc w wysokim tempie gry w spotkaniach o stawkę.

"Mówi się, że jak trenujesz, tak grasz. Na treningach mamy dużo intensywnych gier, na tej intensywności chcemy bazować. Mamy zamiar szybko rozgrywać akcje, szybko i dużo biegać i stosować wysokie tempo gry. Mam tylko nadzieję, że poprawimy naszą skuteczność" - dodał.

Od tego sezonu, po powrocie z Rosji, barwy "Portowców" reprezentuje Michał Kucharczyk, który wcześniej w Polsce grał tylko w Legii.

"Znam Michała od wielu sezonów. To bardzo doświadczony piłkarz i sądzę, że Pogoń będzie miała z niego wiele pożytku. Nie analizuję jednak rywali pod kątem poszczególnych zawodników. Wiemy jednak, jak gra się przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Michał na pewno będzie niezwykle zmotywowany, więc musimy na niego uważać" - zaznaczył trener Legii.

W poprzednim sezonie stołeczna drużyna przegrała z Pogonią wszystkie trzy ligowe spotkania, a z sześciu ostatnich wygrała tylko jedno. "Na szczęście to już historia" - podsumował Michniewicz.

Mecz Pogoni z Legią w sobotę o godz. 20.

pp/ co/


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL