Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Michniewicz: Middlesbrough FC zainteresowane Wieteską

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz zdradził, że angielskie Middlesbrough FC pytało go o opinię na temat Mateusza Wieteski. Niewykluczone, że latem środkowy obrońca pożegna się z Legią Warszawa.

Znany angielski klub sięgnie po Mateusza Wieteskę? Grające obecnie w Championship Middlesbrough jest żywo zainteresowane sprowadzeniem środkowego obrońcy.

- Dzwonili do mnie i mojego asystenta i pytali o Wieteskę. Mieli go bardzo dobrze rozpracowanego - mówił w programie "Magazyn Sportowy" prowadzonym przez Izę Koprowiak, dziennikarkę "Przeglądu Sportowego", Czesław Michniewicz. 

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji zaznaczył, że Anglicy byli doskonale zorientowani co do Wieteski pod kątem piłkarskim, ale potrzebowali informacji na temat cech osobowościowych 23-latka.

- Wypytywali o różne rzeczy. Chcieli wiedzieć, jaki to jest człowiek. Czy robi problemy, czy jest zaangażowany, odpowiedzialny, czy jest nastawiony na karierę - powiedział Michniewicz.

Reklama

Wieteska po wznowieniu rozgrywek rozegrał oba mecze Legii w pełnym wymiarze czasowym. Co ciekawe, tworzył parę środkowych obrońców z Igorem Lewczukiem, a Artur Jędrzejczyk został przesunięty na prawą obronę. Dwukrotnie z ławki rezerwowych na boisku pojawił się także inny środkowy obrońca, William Remy.

Michniewicz zaznaczył także, że otrzymał zapytania z Włoch na temat zawodników Lecha Poznań.

- Z Włoch też miałem dużo zapytań w okresie koronawirusa. Głównie o zawodników Lecha Poznań. Praktycznie siedmiu czy ośmiu musiałem opisać - powiedział Michniewicz.

Niewykluczone, że chodziło m.in. o Roberta Gumnego oraz Jakuba Modera, o którym w niedawnym wywiadzie z Interią barwnie opowiadał trener Michniewicz.

- Robert Gumny moim zdaniem może być bardzo dobrym defensywnym pomocnikiem. Jako "szóstka", bo świetnie odbiera piłkę. To mógłby być przypadek taki, jak Philippa Lahma, który u Guardioli grał jako środkowy pomocnik. Robert świetnie czyta grę, jest bardzo inteligentny. Za to Jakubowi Moderowi powiedziałem na kadrze: "Jesteś świetnym materiałem, żeby zrobić z ciebie środkowego obrońcę. Masz fantastyczne wprowadzenie, prawa, lewa noga" - opowiadał selekcjoner kadry U-21.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy