Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Michniewicz: Chcę, aby Legia była różnorodna

- Chcę, aby Legia była różnorodna, pod względem taktycznym, ustawienia, sposobu gry - przyznał trener warszawskiej drużyny Czesław Michniewicz. W poniedziałek jego piłkarze w zaległym meczu Ekstraklasy na wyjeździe zagrają z Wartą Poznań.

Pierwotnie mecz Warta - Legia miał się odbyć 4 października. Powodem jego odwołania było wykrycie przypadków zakażenia koronawirusem u piłkarzy "Zielonych".

Covid-19 regularnie utrudnia funkcjonowanie również Legii. Z jego powodu od zespołu odsunięci byli ostatnio Brazylijczyk Luquinhas i Bartosz Kapustka. Obaj przejdą badania kardiologiczne.

- Na dziś 14 zawodników oraz trzech bramkarzy jest zdolnych do treningów i nie narzekają na różne dolegliwości. Liczymy, że z każdym dniem piłkarzy do zajęć będzie przybywało - przyznał Michniewicz.

Reklama

W kontekście problemów kadrowych jeszcze bardziej szkodliwe okazało się zachowanie Williama Remy'ego. Francuski obrońca został w środę odsunięty od zespołu, bo został przyłapany na imprezowaniu, co w czasie pandemii jest zabronione.

- Remy nie może brać udziału w treningach, musi przejść 10-dniową kwarantannę. Oczekujemy od piłkarzy profesjonalizmu, poświęcenia. Sami przestrzegamy tych reguł, które obecnie są niezbędne. Konsekwencje na pewno będą adekwatne do takiego zachowania - powiedział szkoleniowiec.

Michniewicz trenerem "Wojskowych" został nieco ponad miesiąc temu. Piłkarze wciąż są na początku adaptacji do preferowanego przez niego stylu gry.

- Mówię to od mojego pierwszego dnia pracy w Legii - chcę, aby Legia była różnorodna, pod względem taktycznym, ustawienia, sposobu gry. Nad tym właśnie pracujemy - podkreślił.

W tabeli obrońcy tytułu są na szóstym miejscu z sześcioma punktami straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa i jednym spotkaniem rozegranym mniej. Mecz Warty z Legią w poniedziałek o godz. 18.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

wkp/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL