Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Michał Karbownik przedłużył kontrakt. Potwierdziły się informacje Interii

Wbrew temu, co przez kilka ostatnich miesięcy sugerowały różne media, potwierdziły się sprawdzone u źródła informacje Interii. Póki co Michał Karbownik nie ma konkretnej oferty i zostaje w Legii Warszawa. Ponad miesiąc temu o braku poważnego zainteresowania ze strony zagranicznych klubów w rozmowie z nami przekonywał trener Legii Aleksandar Vuković. Dziś 19-letni młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z klubem ważny do 30 czerwca 2024 roku.

- Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku - powiedział na łamach oficjalnej strony Legii Warszawa Michał Karbownik po podpisaniu obowiązującego do 30 czerwca 2024 roku kontraktu.

Reklama

Michał Karbownik rozegrał póki co w Ekstraklasie 22 mecze, zadebiutował w wyjazdowym meczu z ŁKS-em Łódź, niemal przebojem wdarł się do podstawowego składu zespołu z Łazienkowskiej.

- Kluczową rolę w sprowadzeniu Michała do Legii odegrał Krzysztof Tańczyński. Dzięki niemu, miałem możliwość obserwować Michała już na poczatku, kiedy rozwijał się w naszej Akademii. Kilka lat później mogłem wprowadzić go do pierwszego zespołu, w którym pod okiem trenera Vukovicia bardzo szybko stał się kluczowym zawodnikiem. Patrząc na jego talent i cechy, które go wyróżniają, takie jak przebojowość i odwaga na boisku, a zarazem wyjątkowe opanowanie i skromność poza nim, Michał ma wszystko, żeby osiągnąć sukces międzynarodowy. Jesteśmy dumni, że my jako Legia uczestniczymy w tym procesie, a pierwsze trofea, jakie zdobędzie, zdobędzie z Legią Warszawa - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Michał Karbownik jest absolwentem Akademii Legii, trafił do niej w wieku 14 lat, dziś wyceniany jest na około 3,6 miliona euro. We wtorek Legia zagra pierwszy mecz po pandemii koronawirusa, na wyjeździe w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski zmierzy się z pierwszoligową Miedzią Legnica, trzy dni później zagra pierwszy po przerwie mecz w PKO PB Ekstraklasie, także na wyjeździe, z Lechem Poznań.

Z.Cz, Legia.com.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL