Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Klub złożył protest w sprawie awansu trzecioligowych rezerw

Trzecioligowa zawierucha dotycząca kwestii awansów do II ligi trwa w najlepsze. Po rozwiązaniu kwestii Hutnika Kraków i Motoru Lublin o swoje losy postanowiły walczyć rezerwy Legii Warszawa. Dyrektor akademii stołecznego klubu Jacek Zieliński wystosował apel o możliwość rozegrania decydującego o promocji meczu z Sokołem Ostróda.

Obie drużyny występują w trzecioligowej grupie I. Po 19. kolejkach Sokół Ostróda jest liderem tabeli, mając jeden punkt przewagi nad Legią.

Sęk w tym, że oba zespoły rozegrały tylko 18 meczów. Ten jeden zaległy stanowi ich bezpośrednie starcie.

Do starcia miało dojść 16 listopada. Zostało ono jednak przełożone na życzenie Legii, ze względu na powołania kilku zawodników warszawskiego zespołu do reprezentacji narodowych.

W kolejnym terminie mecz nie mógł się odbyć ze względu na remont stadionu w Ostródzie, a następnie jego rozegranie uniemożliwiła pandemia koronawirusa.

Reklama

W zaistniałych okolicznościach - po definitywnym zakończeniu rozgrywek III ligi - Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przyznał awans Sokołowi Ostróda.

Legia nie zamierza jednak tak zostawić tej sprawy. Klub rozpoczął akcję #UkaraniZaKadrę, a dyrektor akademii Jacek Zieliński wystosował specjalny apel, w którym domaga się umożliwienia rozegrania zaległego meczu.

Zieliński podkreśla, że o losach awansu powinna zadecydować boiskowa rywalizacja, a nie zielony stolik. Zaznacza również, że młodzi zawodnicy Legii nie powinni otrzymać kary za wyjazd na zgrupowanie kadry narodowej.

Klub zamierza wykorzystać wszystkie dostępne środki odwoławcze i zakwestionować uchwałę WMZPN przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Apel dyrektora akademii Legii Jacka Zielińskiego:

"W związku z decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, której skutkiem jest odebranie zespołowi Legia II możliwości uczciwego, sportowego rozstrzygnięcia awansu do II ligi, wczoraj wnieśliśmy jako Klub protest od decyzji WMZPN i niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jako były piłkarz i trener, człowiek który całe życie poświęcił polskiej piłce, a dziś Dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, odpowiedzialny za rozwój młodych, utalentowanych zawodników, apeluję o: 

  • umożliwienie rozegrania zaległego meczu z drużyną Sokół Ostróda, który w sportowy sposób rozstrzygnie kwestie awansu do II ligi
  • niekaranie młodych piłkarzy Legii za branie udziału w zgrupowaniach i meczach kadry narodowej, co było przyczyną przełożenia meczu z Sokołem Ostróda
  • niekaranie Legii Warszawa za udostępnianie piłkarzy młodzieżowym kadrom narodowym na każde zgrupowanie oraz turniej, na który zostają oni powołani
  • niezabijanie sportowego ducha, marzeń i ambicji młodych piłkarzy poprzez podejmowanie krzywdzących decyzji przy zielonym stoliku w sytuacji, gdy istniała i nadal istnieje możliwość zakończenia rywalizacji sportowej na boisku.  
     

Legia II jest ambitną drużyną złożoną z młodych zdolnych zawodników. To w niej kształtują się takie talenty jak Michał Karbownik, Mateusz Praszelik, Cezary Miszta, Maciej Rosołek i wielu innych, którzy w przyszłości będą dumą polskiej piłki. Wszyscy oni zasłużyli na to, by na boisku walczyć o awans, który chce się im odebrać arbitralną, przedwczesną i niesprawiedliwą decyzją działaczy.

Liczę, że podobnie jak w przypadku sytuacji klubów Motor Lublin i Hutnik Kraków, władze polskiej piłki podejmą kroki umożliwiające uczciwe rozstrzygnięcie awansu do II ligi".

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami podobny spór toczył się w IV grupie III ligi.

Tam Lubelski Związek Piłki Nożnej przyznał awans Motorowi Lublin, choć pierwsze miejsce w tabeli zajmował Hutnik Kraków.

Wszystko zakończyła interwencja Polskiego Związku Piłki Nożnej - komisja ds. nagłych zadecydowała, że Hutnik - podobnie jak Motor - awansuje do II ligi (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

TB

III liga grupa I - tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL