• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1-2 w 2. kolejce Ekstraklasy

Co to był za mecz! Legia Warszawa pomimo sporej przewagi w drugiej połowie nie zdołała odmienić losów meczu i przegrała z Jagiellonią 1-2. Gracze z Białegostoku lepiej prezentowali się w pierwszej części gry, a ozdobą meczu było trafienie Jesusa Imaza. "Jaga" jest wyjątkowo niewygodnym rywalem dla Legii. W ostatnich 12 spotkaniach pomiędzy ekipami, stołeczna drużyna wygrała tylko trzy razy.

Jeżeli Legia Warszawa chciała się zrehabilitować za niedawną porażkę z Omonią Nikozja, to w pierwszej połowie nie było tego widać. Piłkarze stołecznej ekipy dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak z każdą minutą coraz groźniej atakowała Jagiellonia.

Start dla Legii mógł być niemal idealny bowiem Tomasz Pekhart trafił do bramki po dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego. Radość piłkarzy przerwał jednak sędzia, który zasygnalizował spalonego napastnika "Wojskowych".

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Tomasz Przikryl otrzymał dobre podanie z głębi boiska, minął Luisa Rochę i wrzucił piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Jakov Puljić i pewnie dopełnił formalności.

Piłkarze Legii starali się kreować grę, jednak nie potrafili zagrozić bramce rywali. Jagiellonia była natomiast bardzo skuteczna i już po chwili podwyższyła powadzenia.

Martin Pospiszil efektownie dograł piłkę do Jesusa Imza. Hiszpan opanował futbolówkę, znalazł się w sytuacji sam na sam z Arturem Borucem i sprytną podcinką pokonał bramkarza gospodarzy.

2. kolejka Polska - Ekstraklasa
2020-08-29 20:00 | Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Piłsudskiego | Arbiter: Frankowski
Błażej Augustyn
84′ Luis Rocha
Bartłomiej Wdowik78′
71′ Bartosz Kapustka
Juan Camara32′ 46′
65′ Bartosz Slisz
Taras Romanczuk
46′ Andre Renato Soares Martins
Martin Pospiszil
46′ Mateusz Hołownia
Jesus Imaz  28′ 61′
Jose Kante
Tomasz Przikryl
 60′ Tomasz Pekhart
Bogdan Tiru
65′ Michał Karbownik
Bodvar Bodvarsson46′
84′ Filip Mladenović
Maciej Makuszewski
Kacper Kostorz
Ariel Borysiuk61′
46′ Domagoj Antolić
Przemysław Mystkowski
46′ Lima Linhares Lucas Luquinhas
Bartosz Bida78′
71′ Maciej Rosołek
Szymon Sobczak79′ 86′

Podopieczni Aleksandara Vukovicia mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą. Juan Camara sfaulował Stolarskiego nieopodal pola karnego "Wojskowych" i sędzia wskazał na rzut wolny. Do piłki podszedł Mateusz Hołownia i oddał mocny strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Jagiellonia Białystok | Ekstraklasa