Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (22 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (17 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 5 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Legia Warszawa. Ile mistrz Polski zarobi na awansie do Ligi Mistrzów?

Legia Warszawa awansowała do Ligi Mistrzów, ale nie tylko spełniła marzenia piłkarzy i kibiców, ale też zarobiła ogromne pieniądze. Już teraz zgarnęła ponad 15 mln euro!

Liga Mistrzów przez lata była marzeniem polskich klubów. Teraz to pragnienie się spełniło, bo Legia Warszawa awansowała do tych elitarnych rozgrywek. Na ostatniej prostej wyeliminowała irlandzki FC Dundalk.

Reklama

Sam awans do Ligi Mistrzów to potężny zastrzyk gotówki. Taki, który pozwoli Legii "odjechać" reszcie ligowej stawki na lata. Do zgarnięcia było ponad 15 mln euro. Obecnie budżet warszawskiego wynosi ok. 30 mln euro, więc w przyszłym sezonie będzie o 50 procent wyższy.

Z takimi pieniędzmi Legia może zostawić konkurencję daleko w tyle. Mogłaby stać się hegemonem, jakim przez lata była Wisła Kraków.

- Klub na pewno ma pomysł, jak rozdysponować ewentualny zastrzyk gotówki. Ja podzieliłbym te pieniądze na mniejsze kwoty. Część przeznaczyłbym na transfery, część na zagospodarowanie boisk przy ul. Łazienkowskiej, a część jeszcze na coś innego. Trzeba do tego mądrze podejść i rozsądnie wydać te pieniądze - przekonywał tuż przed meczem w rozmowie z Interią Tomasz Sokołowski, który pamięta smak gry w Lidze Mistrzów. W sezonie 1995/1996 był piłkarzem Legii Warszawa.

Choć trudno w to uwierzyć, do zgarnięcia są jeszcze większe sumy. Problem jest jeden - Legia musi wygrywać lub remisować w fazie grupowej i najlepiej... awansować do kolejnej rundy. Choć na dziś taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny.

Pieniądze w Lidze Mistrzów:

Awans do fazy grupowej LM - 12,7 mln euro

Wyeliminowanie trzech rywali w el. LM - 2 mln 540 tys. euro

Zremisowany mecz w grupie LM - 500 tys. euro

Wygrany mecz w grupie LM - 1,5 mln euro

Udział w 1/8 finału - 6 mln euro

Udział w ćwierćfinale - 6,5 mln euro

Udział w półfinale - 7,5 mln euro

Odpadnięcie w finale - 11 mln euro

Zdobycie trofeum - 15,5 mln euro

Łukasz Szpyrka

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Liga Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje